Apple spustil výmenný program fotoaparátu iPhone 6 Plus

· 1 min read
Apple spustil výmenný program fotoaparátu iPhone 6 Plus

iPhone 6 je známy tím, že fotí skutočne nádherné fotografie a je dosť otázne, či sa mu vôbec nejaký mobil vyrovná. Jeho väčší brat iPhone 6 Plus navyše obsahuje ešte optickú stabilizáciu obrazu. Je otázne, či oráve táto funkcia spôsobila možné poruchy fotoaparátu.

Jedno však vieme isto. Apple zistil, že určité mizivé percento iPhonov 6 Plus, ktoré boli vyrobené od septembra 2014 do januára 2015 trpia výrobnou vadou, vďaka ktorej sa môže stať, že niektoré kusy budú robiť rozmazané fotky. Preto Apple práve spustil výmenný program na iSlight kamery v už spomínaných iPhonoch, ktoré vám bezplatne vymení za nové. Meniť sa budú iba samotné kamery, preto neočakávajte, že odstanete nový kus svojho iPhonu, uživatelia dostanú ten kus, ktorý Applu poslali.

Keďže Apple eviduje všetky sériové čísla iPhonov, môžete si overiť, či náhodou aj vy nemáte doma iPhone, ktorý spadá medzi chybné kusy. V prípade, že sa zhoduje sériové číslo a vy máte problém s fotkami, môžete požiadať o výmenu zadnej kamery buď cez technickú podporu online, v kamenných predajniach Apple, alebo v autorizovaných servisných strediskách.

Výmenný program nájdete priamo tu, ak máte problémy s fotkami svojho iPhonu, tak veríme, že sme vám pomohli. Ostáva ešte dodať, že výmenný program by mal trvať 3 roky od predstavenia iPhonu 6 Plus, teda do septembra 2017.