Apple sprístupnil beta verzie iOS 11 a tvOS pre verejnosť

Apple sprístupnil beta verzie iOS 11 a tvOS pre verejnosť

Chvíľku po uvoľnení beta verzií iOS a tvOS pre vývojárov sa dočkali aj bežní užívatelia a Apple uvoľnil verejné beta verzie. Hlavný operačný systém, macOS High Sierra, ešte stále nie je dostupný pre verejnosť, tak ako watchOS, ktorý je len pre vývojárov z dôvodu neexistencie možnosť vrátiť sa späť na pôvodnú verziu.


Zdroj: insidercdn.com


Ak si chceš beta verziu iOS 11 vyskúšať už teraz, treba sa zapojiť do beta testovacieho programu, ktorý nájdeš na TEJTO stránke. Nájdeš tam aj beta profil, ktorý treba nainštalovať. Nie je to nič zložité, je to takmer úplne automatizovaný proces a zvládne to aj začiatočník. Potom treba postupovať rovnako ako keď aktualizuješ iPad cez over-the-air. Jediný zádrheľ je že beta profil musí byť inštalovaný cez iOS, takže bude treba navštíviť stránku beta programu cez iOS zariadenie. V prípade že si na macOS, tak ti ukáže, že na tú stránku treba ísť z iOS zariadenia.

Osobne som sa ako majiteľ iPadu Pro veľmi tešil na iOS 11, lebo bola venovaná veľká pozornosť iPadu, ktorý je u mňa produktívne zariadenie.

Čo sa týka tvOS, inštalácia tiež nie je zložitá. Stači v Apple TV ísť do Settings -> Accounts a prihlásiť sa s tým istým kontom, ktoré si si zaregistroval na beta program. Ďalej treba v Settings –> System -> Software Update a zaškrtnúť "Get Public Beta Updates". Potom stačí sledovať pokyny na obrazovke. Pre manuálne sledovanie aktualizácii slúži voľba, ktorú nájdeš cez Settings -> System -> Software Updates -> Update Software.

Len by som dodal, že beta verzie by sa nemali používať na zariadeniach, ktoré sú produktívne, nakoľko sa jedná o nedokončený produkt.

Zdroj titulnej foto: ytimg.com
Zdroj: macrumors.com