Apple spolupracuje s NASA na krátkom filme Visions of Harmony

· 1 min read
Apple spolupracuje s NASA na krátkom filme Visions of Harmony

Je známe, že Apple sa zapája do rôznych projektov. Jedným z nich je aj film venovaný sonde Juno. Film, ktorý sa bude volať Visions of Harmony, je dostupný na iTunes a Apple Music zadarmo. Spoločnosť Apple sa o spolupráci s NASA vyjadrila ako o prostriedku, ktorý ľuďom pomôže naučiť sa niečo nové o vesmíre, a to prepojením hudby a vedy. Cieľom je spojiť vedu a technológiu a sprístupniť ich fungovanie verejnosti.

Zdroj: collectspace.com

Sonda Juno vyslala k Jupiteru NASA v roku 2011 a dosiahne svoj cieľ 4. júla 2016. Jej hlavnou úlohou je priniesť fotky Jupitera, ktoré by pomohli NASA dozvedieť sa o Jupiteri čo najviac a zistiť, či a ako Jupiter ovplyvnil vývoj Zeme.

Film bude mať 9 minút a bude obsahovať interview so Scottom Boltonom, hlavným výskumníkom, ako aj živé vystúpenia, napríklad Corinne Bailey Rae.

Aby firma Apple vyzdvihla tento projekt, vyhradila filmu a hudbe v ňom použitej časť na Apple Music s názvom Destinácia: Jupiter. Vo filme je použitá hudba od Trenta Reznora, ako aj Corinne Bailey Rae a Quin.

Tu si môžete pozrieť film a prehrať všetky skladby, ktoré v ňom odzneli. Film je v anglickom jazyku. Zároveň tam aj pribudnú nové fotky a informácie, keď sonda Juno dosiahne svoj cieľ.


Zdroj: 9to5mac.com

Zdroj titulnej foto: gizmodo.com