Apple spolupracuje s LG na futuristickom displeji

Apple spolupracuje s LG na futuristickom displeji

Viacero fanúšikov high-end smartfónov od Samsungu, resp. fanúšikovia platformy Android celkovo, poukazujú na Apple, že ich iPhony majú už pomerne dlhú dobu OLED displeje a Apple sa drží stále svojich LCD panelov a až pri najnovšom iPhone X vydal svoj prvý OLED displej.

Apple je známy ako veľký inovátor, hlavne vďaka dnes už nebohom Stevovi Jobsovi, ale to neznamená, že zaspal na vavrínoch. V spolupráci s LG vyvíja skutočnú novinku.


Zdroj: macrumors.com


A tou je sklápací displej pre budúce iPhony. Apple sa rozhodol nespolupracovať so Samsungom, je to totiž jeho veľký rival a taktiež by bolo riziko, že Samsung by sa dostal k technológiám od Apple, ktoré by následne mohol použiť na svoje vlastné produkty.

V decembri 2016 sa rozšírila fáma, že divízia LG zaoberajúca sa displejmi by mohla začať hromadne vyrábať sklápacie displeje už na začiatku roku 2018 a Apple bol jeden z potencionálnych partnerov.

V súčasnosti LG údajne pracuje, okrem sklápacieho displeja, aj na rolovateľnom displeji. Oba typy boli v posledných dvoch rokoch predstavené vo forme prototypov. Jeho sesterská firma LG Innotek zas pracuje na ohybnej obvodovej doske, známou pod skratkou RFPCB - Rigid Flexible Printed Circuit Board.

Viacero zdrojov uviedlo, že takéto displeje pre (nielen) iPhone tu nebudú až do roku 2020.

V súčasnosti Apple do svojich iPhonov X montuje OLED displeje od Samsungu a očakáva sa, že tak to zostane aj budúci rok, ale LG už začal vyrábať OLED displeje aj pre smartfóny v čínskej továrni a je možné, že bude dodávať displeje pre Apple už roku 2019.

Vývoj ide veľmi rýchlo dopredu. Možno sa v budúcnosti dočkáme holografických displejov, na ktorých budeme vedieť gestami vo vzduchu meniť uhlopriečku a pomer strán, či dokonca polohu v priestore. A k tomu kvantový počítač v malej krabičke :-)

Zdroj titulnej foto: marketingland.com
Zdroj: macrumors.com