Apple skúma, ako nabíjať autá na elektrický pohon

· 1 min read
Apple skúma, ako nabíjať autá na elektrický pohon

Podľa agentúry Reuters spoločnosť Apple skúma metódy pre vhodné nabíjanie áut na elektrický pohon. Tým sa ešte viac potvrdzujú domnienky, že Apple vyvíja auto na elektrický pohon. V správe sa hovorí, že "Apple podľa všetkého vytvára základy pre infraštruktúru" vzťahujúcu sa na výrobu elektrických automobilov.

Ďalej sa uvádza, že Apple diskutuje so spoločnosťami prevádzkujúcimi dobíjacie stanice pre elektromobily o ich základných technológiách a je zameraná priamo na vývoj automobilov, nielen úpravu riešení pre elektrostanice. Niektoré spoločnosti však vyjadrili obavu zo zdieľania príliš veľkého množstva citlivých informácií potenciálnej konkurencii. Spoločnosť začala najímať inžinierov so skúsenosťami v oblasti dobíjania automobilov.

Zdroj: macblog.sk

Chýry o autách s logom nahryznutého jablka sa šíria už viac ako rok. Až teraz im však na dôveryhodnosti pridali správy zo serióznych zdrojov a publikácií. Podľa analytikov je očividným faktom priam šialené tempo náboru expertov a zamestnancov s bohatými skúsenosťami z automobilového priemyslu.

Firma niekoľkonásobne zvýšila rozpočet na svoj vlastný výskum a vývoj. Je známa tým, že rada vymýšľa nové technológie a necháva si ich patentovať, aby tak získala výhodu pred konkurenciou. Otázkou je práve to, či za týmto dramatickým zvýšením stoja len nové patenty alebo opäť nejaký nový revolučný produkt, akým by Apple auto bezpochyby bolo.

Dočkáme sa teda nového výrobcu automobilov? A bude to už tento rok alebo až neskôr?

Zdroj titulnej foto: gettyimages.com
Zdroj: theverge.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read