Apple si zaregistroval patent spoločnosti PrimeSense pre 3D virtuálnu klávesnicu, ktorá umožní písať priamo vo vzduchu

· 1 min read
Apple si zaregistroval patent spoločnosti PrimeSense pre 3D virtuálnu klávesnicu, ktorá umožní písať priamo vo vzduchu

Doteraz bol dôvod akvizície spoločnosti “PrimeSense” neznámy, spoločnosť Apple v utorok zaregistrovala patent popisujúci 3D kamerový systém, ktorý umožňuje úplne nový druh virtuálnej klávesnice.

Americký patentový úrad schválil spoločnosti Apple patent číslo 8959013 s názvom “virtuálna klávesnica pre bezdotykové trojrozmerné používateľské rozhranie”. Ide o patent, ktorý by umožnil používateľom písať na virtuálnej klávesnici priamo vo vzduchu.
Systém bude používať 3D kameru, ktorá bude detekovať pohyby rúk užívateľa. Užívateľ bude schopný písať a ovládať virtuálnu klávesnicu pohybom prstov alebo rúk a systém vyhodnotí, čo má uživateľ na mysli.

V patente Apple uvádza, že jeho systém by mohol zachytiť 3D zo skenovania interaktívnej plochy, ktorá sa nachádza v prednej časti displeja. V tomto zmysle môžu užívatelia využiť Mac alebo HDTV pomocou svojich rúk, ale bez toho, aby sa fyzicky dotkli či už klávesnice, diaľkového ovládania alebo dotykovej plochy.
V prípade, že je vám koncept známy, je to preto, že PrimeSense je rovnaká spoločnosť, ktorá stála za technológiou za prvej generácie Microsoft Xbox Kinect.

Avšak ani druhá generácia Kinectu neumožňuje gestá, ktoré Apple popisuje vo svojom patente, ktorý vlastnila spoločnosť PrimeSense už v roku 2011. Patent Applu predstavuje kamery dostatočne presné na jemné detekciu pohybu pre virtuálnu klávesnicu.

The Ghost Logo

Na zistenie, ktoré tlačidlá chce užívateľ zadať, by Apple použil podobný jazykový model ako QuickType z iOS 8. Ten by vždy ponúkol najlepší odhad, čo užívateľ zamýšla a to by umožnulo rýchly zápis.
Tento patent za Apple registrovali zamestnanci spoločnosti PrimeSense Micha Galor, Ofir Or, Shai Litvak a Erez Sali.

Applu bol prvý krát udelený patent prostredníctvom firmy PrimeSense počas akvizície v decembri minulého roka, kedy opísali 3D mapovanie založené na projekcii pre pokročilé vstupné gestá.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read