Apple si zaregistroval ochrannú známku na bezdrôtové sluchátka

· 2 min read
Apple si zaregistroval ochrannú známku na bezdrôtové sluchátka

Johny Ive sa neplánuje zastaviť a chce stenčovať produkty aj naďalej. Kvôli tomu sa Apple pravdepodobne rozhodne vo veľkom propagovať bezdrôtové technológie. Je možné, že sa už budúci rok stretneme s iPhone 7, ktorý nebude mať klasický 3,5-mm jack.

Apple sa momentálne snaží zaregistrovať si ochrannú známku na pojem "AirPods". Svoje plány sa však snaží ukryť, čo naznačuje viacero faktorov. V prvom rade si žiadosť o známku podala firma Entertainment in Flight, LLC., čo je schránková firma, ktorá nič nevlastní, nepredáva ani nevyrába a kontaktovať ju môžete cez Gmail. Navyše si chce ochrannú známku zaregistrovať na Jamajke, čo je miesto, kde databáza ochranných známok nie je dostupná online.

Sluchátka by mali predstavovať lacnejšie riešenie, pretože aktuálne sú najlacnejšie bezdrôtové sluchátka od Applu Powerbeats za 200eur. Je tiež možné, že by v budúcnosti Apple sluchátka balil priamo k iPhonu.

Nechajme však teraz dohady stranou a skúsme sa zamyslieť. Ak by Apple skutočne predstavil iPhone, ktorý by nemal audio jack, tak by sa tak produkt stal nekompatibilný s väčšinou sluchátok. To, čo by väčšine uživateľov vyhovovalo, pretože by sa zbavili nutnosti každý deň rozmotávať kábel by bolo pravdepodobne neprípustné pre ľudí s drahými slúchadlami. Ani ja osobne si neviem predstaviť, že by som mal vymeniť svoje Marshall sluchátka za niečo od Apple alebo nebodaj od Beats a o čo horšie: stratil by som možnosť výberu. Navyše by sa jednalo o ďalší produkt, ktorý by som si musel dávať večer nabíjať. Predstava, že by mal podľa Apple bežný človek nabíjať každý večer svoj MacBook, iPhone, iPad, Apple Watch a ešte aj sluchátka sa mi zdá absurdná.

Na druhej strane by sa mohol iPhone nabíjať bezdrôtovo. Mať doma stôl, na ktorý by som večer hodil všetku techniku a ráno by bola pripravená na používanie by mohlo byť fajn. Okrem toho by mohol iPhone bez konektorov byť vodeodolný, čo by potešilo nejedného majiteľa.

Táto predstava je ale v aktuálnej dobe podľa mňa nereálna, ale myslím, že sa tohto riešenia skôr alebo neskôr skutočne dočkáme. Pravdepodobne však nie za rok, ani za 2.