Firma Apple si zaregistrovala domény apple.car, apple.cars, apple.auto

Firma Apple si zaregistrovala domény apple.car, apple.cars, apple.auto

Podľa najnovších zistení portálu Whois si kalifornská spoločnosť Apple zaregistrovala domény s názvom apple.car, apple.cars a apple.auto.

Domény majú pravdepodobne niečo spoločné s funkciou CarPlay, no internetom sa okamžite začali šíriť rôzne dohady o spojitosti s elektrickým vozidlom, ktoré Apple údajne plánuje vyrábať. Od februára minulého roka sa objavujú rozličné informácie a fámy o tajnom projekte “Titan”, na ktorom vraj pracuje až stovka zamestnancov. Titan má uzrieť svetlo sveta približne v roku 2019, 2020.

alt

Napriek tomu, že sú to všetko len špekulácie, je nutné podotknúť, že sa spoločnosť Apple o automobilový priemysel minimálne zaujíma.

Apple dosť intenzívne naberá rôznych inžinierov a iných dôležitých zamestnancov zo spoločností ako Tesla, Ford, GM, Samsung, A123 Systems, Nvidia. Je teda možné, že sa toto “jablčné auto” nachádza v štádiu výskumu a počas budúcich rokov sa Apple rozhodne, či sa oplatí vstúpiť na trh s automobilmi.

Nakoniec je vhodné podotknúť, že registrovanie rôznych domén, obchodných značiek nie je pre Apple nič výnimočné. Napríklad e-mailová adresa [email protected] je spojená s takmer 13 000 doménami. Množstvo týchto registrovaných záležitostí však nikdy nenájde skutočné využitie.


zdroj: macrumors.com