Firma Apple si zaobstarala ďalšieho dodávateľa súčiastok pre 4-palcový iPhone 5 se

· 1 min read
Firma Apple si zaobstarala ďalšieho dodávateľa súčiastok pre 4-palcový iPhone 5 se

Webový portál *9to5mac.com*, ale aj množstvo iných webov už nejakú tú dobu veselo diskutuje o novom 4-palcovom iPhone 5 se, ktorého sa máme dočkať už 18. marca. Ako to pri zrodení nového iPhonu býva, o výrobu súčiastok sa v najväčšom rozsahu postará spoločnosť Foxconn. Podľa najnovších zistení webu *Digitimes* si však Apple ako poistku zaobstarala ďalšieho dodávateľa. Ide o spoločnosť s menom Wistron.

Zdroj: 9to5mac.com

Prekvapivo, firma Wistron odmietla akokoľvek komentovať, či sa skutočne podieľa na výrobe 4-palcového iPhonu. Apple sa snaží minimalizovať riziko nesplnených dodávok tak, že nadväzuje spoluprácu s viacerými dodávateľmi. V tejto stratégii bude pravdepodobne pokračovať aj pri modeli iPhonu 7.

Spoločnosť Apple tak prechádza na typ dodávateľského reťazca, v ktorom budú dve firmy dodávať súčiastky pre jednu veľkosť telefónu. V správe od *Digitimes* sa uvádza, že o 4,7-palcový model sa postarajú firmy Pegatron a Foxconn.

Zdroj: 9to5mac.com

Tieto dve spoločnosti dodávajú súčiastky aj pre súčasný model, iPhone 6S. *Digitimes* ďalej píše, že o produkciu 5.5-palcového iPhonu 7 sa postarajú Wistron a Foxconn.

Využívať dvoch dodávateľov pre každú veľkosť telefónu je pre Apple veľmi výhodné. Zvyšuje sa tak konkurencieschopnosť spoločnosti a znižuje sa riziko nedodania tovaru. Pri vypadnutí jedného z dodávateľov je tu stále druhá firma, ktorá dodávku dokáže zabezpečiť.


Zdroj: 9to5mac.com

Zdroj titulnej fotografie: techinsider.io