Firma Apple si prenajala bývalú továreň Pepsi, veľkú takmer 30-tisíc metrov štvorcových

· 1 min read
Firma Apple si prenajala bývalú továreň Pepsi, veľkú takmer 30-tisíc metrov štvorcových

Bývalý závod na výrobu fliaš pre sladkú vodu, ktorý sa nachádza v Kalifornii, si prenajala firma Apple. Pozemok bude pravdepodobne použitý na výskum projektu zvaný Titan, čo je tajný názov pre Apple Car - elektrické auto od Apple.

Podľa dokumentu, ktorý preskúmal Silicon Valley Business Journal, bol daný závod potichu prenajatý už v novembri. Nie je isté, ako dlho pôžička trvá alebo čo Apple plánuje robiť s budovami, ale všetky kroky naznačujú, že je to spojené s výrobou áut.

Zdroj: appleinsider.com

Nedávno sa niektorí susedia sťažovali na hlasné zvuky vychádzajúce z budovy. Ostáva záhadou, či to boli zvuky nejakej výroby, alebo niečo podobné. Obyvateľ sa sťažoval starostovi mesta Sunnyvale: “Musíme počúvať hluk motorov o 11-tej v noci? Ešte aj cez zavreté okná som ich stále počul.”

Presný dôvod tohto prenájmu nie je známy. Zatiaľ čo pozícia sa vzťahuje na Project Titan, Apple tiež môže viesť dôležité výskumy vzdialené od centrály v Cupertine. Dobrým príkladom sú aj zdravotné prostredia vybudované špeciálne pre Apple Watch.

Ako sa očakávalo, zamestnanci neodpovedajú a odkláňajú sa od otázok, ktoré spájajú spoločnosť s úsilím o výrobu automobilov. Stále sa ale rozpráva o tom, že by Apple Car malo byť predstavené niekedy v rokoch 2019 alebo 2020.


Zdroj titulnej fotky: macrumors.com
Zdroj: appleinsider.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read