Spoločnosť Apple si patentovala točiacu korunku z hodiniek aj na iPhone

· 1 min read
Spoločnosť Apple si patentovala točiacu korunku z hodiniek aj na iPhone

Čo by ste povedali na to, keby bola na iPhonoch otočná korunka ako na Apple Watch? Ľudia v Apple zrejme o myšlienke spojenia otočnej korunky s iOS systémom diskutovali, keďže si ju dali aj patentovať. Firma Apple si ale kupovala už množstvo patentov, ktoré nakoniec nikdy nevyužila. A ako to bude s týmto?
Zdroj: 9to5mac.comKoncept od Antonio De Rosa.

Zdroj: 9to5mac.comNákres z patentu.

Na portáli 9to5mac.com nedávno prebehla anketa, ktorá sa týkala práve tejto digitálnej korunky na iPhone.
Podľa ankety by len 16 % ľudí chcelo korunku na iPhone, 30 % ľudí bolo za možno a väčšina bola za možnosť v žiadnom prípade.
Podľa môjho názoru je digitálna korunka výborným výmyslom, ktorý výrazne zjednodušuje ovládanie Apple Watch. Malý displej hodiniek by sa bez korunky ovládal horšie. Ale ak by som si mal prestaviť, že to mám na iPhone, tak mi to pripadá ako nezmysel. S iPhonom pracujem väčšinou s jednou rukou a nemám ani tušenie, kam by som korunku umiestnil, aby som s ňou mohol pri takomto držaní manipulovať. Navyše, ak by to vyzeralo tak ako na koncepte vyššie, tak to je veľmi nevkusné a mohlo by to aj zavadzať. Preto dúfam, že takúto korunku na novom iPhone neuvidím. :-)


Zdroj titulnej foto:[imore.com](http://www.imore.com/sites/imore.com/files/styles/larger_wm_blw/public/field/image/2015/09/watchos-2-review-complications-hero.jpg?itok=rUmFuNwB) **Zdroj:[9to5mac.com](http://9to5mac.com/2016/07/28/digital-crown-iphone-ipad-patent/)**