Apple má klávesnicu, ktorá zmení spôsob, akým zadávame text

· 2 min read
Apple má klávesnicu, ktorá zmení spôsob, akým zadávame text

Minulý rok firma Apple predstavila nový MacBook 12", ktorý v sebe ukrýva aj novú klávesnicu s motýlím mechanizmom, vďaka ktorému môže byť MacBook ešte tenší a klávesy majú takmer nulovú dráhu pohybu pri stlačení. Apple hovorí, že sa na tejto klávesnici navyše aj lepšie píše. Nie všetci používatelia sa však zhodujú.
Z vlastnej skúsenosti viem povedať, že je klávesnica skvelá, robím na nej menej preklepov a píšem rýchlejšie.

Vyzerá to však, že Apple chce posunúť hranicu ešte ďalej a priniesť MacBook, ktorý má na mieste klávesnice a trackpadu iba jednu veľkú dotykovú plochu s technológiou. Aspoň tak to popisuje patent, ktorý si firma podala vo štvrtok.

zdroj: businessinsider.com

Už v minulosti sme si mohli všimnúť, že Apple experimentuje so vstupnými metódami s nulovou dráhou pohybu. Medzi ne patrí napríklad dotyková obrazovka, pretože neobsahuje mechanizmus, ktorý by sa pri dotyku aktivoval.

Nový MacBook by tak podľa patentu mohol obsahovať force trackpad po celej ploche, ktorá by bola zároveň displejom. V prípade potreby by sa mohol namiesto klávesnice zobraziť obrí trackpad, a tým by sa urobilo pohodlným napríklad surfovanie na internete. V inom prípade by sa vedľa trackpadu mohol zobraziť numerický blok, napríklad v aplikácii Excel, či kalkulačka, kde sa väčšinou zadávajú čísla.

zdroj: businessinsider.com

Možností je neúrekom a bude len na vývojároch, ako túto vychytávku využijú. Je však potrebné povedať, že písanie by mohlo byť menej pohodlné ako v prípade klasickej klávesnice, keď používateľ jednoducho cíti odozvu a môže bez problémov písať aj poslepiačky. Čiastočne by to mohla vynahradiť Force Touch technológia.

zdroj: businessinsider.com

Aj keď Apple podáva každú chvíľu množstvo patentov a len málo z nich niekedy uvidíme vo finálnych produktoch, tak si dovolím povedať, že niečoho takého sa skôr či neskôr dočkáme nielen v MacBookoch, ale vo všetkých počítačoch.

zdroj: businessinsider.com