Firma Apple si patentovala Home Button z futuristického materiálu

· 2 min read
Firma Apple si patentovala Home Button z futuristického materiálu

Pokiaľ ste si mysleli, že sa spoločnosť Apple v dohľadnej dobe hodlá zbaviť tlačidla Home Button v iOS zariadeniach, pravdepodobne ste sa mýlili. Patentová prihláška podaná počas tohto týždňa nám možno načrtá, akým smerom sa bude vývoj tohto tlačidla uberať.

Zdroj: pcmag.com

Čo sa týka firmy Apple a tlačidla Home Button, jediná revolučná zmena, ktorá zastihla toto tlačidlo od predstavenia prvého iOS zariadenia, bolo pridanie Touch ID. A aj to nebolo až tak dávno. V budúcnosti však môže byť Home Button vyrobený z niečoho, čo sa nazýva tekutý kov.

Americký Úrad pre patenty a ochranné známky vyhovel spoločnosti Apple a schválil 40 nových patentov, medzi ktorými sa nachádza aj patent na tlačidlo Home Button vyrobené z tekutého kovu.

Zdroj: iphonehacks.com

Ako uviedol portál Patently Apple, zliatiny tekutého kovu sú jedinečné vďaka vysokej pevnosti, ľahkosti, poddajnosti, ale aj odolnosti proti korózii.

Patent pridelený spoločnosti Apple nám ukazuje, ako by mohlo toto tlačidlo vyrobené z tekutého kovu fungovať a ako by reagovalo na tlak. V prihláške sa uvádza, že tlačidlo by bolo možné fyzicky deformovať stlačením, avšak po odstránení zdroja tlaku (prst) by sa vždy vrátilo do pôvodného stavu.

Zdroj: appleinsider.com

Na čo však Apple skutočne použije tento materiál, zostáva zatiaľ tajomstvom. Je však viac než isté, že sa tejto technológie nedočkáme v tohtoročných zariadeniach ako iPhone SE, 9.7-palcový iPad Pro alebo iPhone 7, resp. iPhone 7 Plus.


Zdroj titulnej fotografie: icdn4.digitaltrends.com

Zdroj: iphonehacks.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read