Nový patent od Apple odhaľuje dotykovú obrazovku zloženú zo solárnych článkov

· 2 min read
Nový patent od Apple odhaľuje dotykovú obrazovku zloženú zo solárnych článkov

To, že si Apple pravidelne patentuje rôzne nové technológie, ktoré by v budúcnosti mohol použiť je všeobecne známe. Nie všetky patenty a nápady však reálne využije vo svojich produktoch. Nový patent, ktorý si táto spoločnosť dala zaregistrovať je však niečo, o čom sníva každý používateľ Apple zariadení.

Patent využíva solárne články zabudované priamo na povrchu dotykového displeja. To znamená, že vďaka týmto článkom konvertuje okolité slnečné osvetlenie na elektrickú energiu, ktorá poháňa zariadenie. Bezdotykové komunikačné obvody prenášajú “dotyk” na externé zariadenie pomocou eletrickej energie, zo solárnych článkov. (what?) Zásobníky energie a batériu je možne dobíjať pomocou elektrickej energie ale taktiež pomocou solárnej energie.

alt

Táto žiadosť o patent popisuje technológiu, ktorá by mohla byť použitá na zariadeniach ako je Apple Magic TrackPad alebo Magic Mouse. Obe zariadenia v súčasnej dobe komunuikujú s Macom bezdrôtovo pomocou Bluetooth a je nutné pravidelne meniť alebo dobíjať AA batérie, aby sme ich udržali pri živote. Aj zariadenie Apple Wireless Keybord “trpí” podobným obmedzením, súčasný dizajn však neobsahuje nejakú väčšiu plochu, kde by sa solárne články mohli nachádzať.

V každom prípade, solárny panel na akomkoľvek výrobku alebo doplnku ku zariadeniu značky Apple je vítanou zmenou. Patent môže nájsť využitie aj v TrackPadoch pre prenosné počítače, čím sa výrazne zníži frekvencia nabíjania pomocou káblov.

No a v neposlednom rade tu je iPhone a Apple Watch, ktoré trpia nedostatkom energie a každodenným nabíjaním. Zabudovanie solárnych článkov do dotykových obrazoviek týchto zariadení vie tento problém vyriešiť a taktiež pridať konkurentom pár vrások na čele.

Pokiaľ ste svetový odborník na solárne panely a články so zameraním hlavne na mobilné zariadenia, určite sa spoločnosti Apple ozvite, pretože už pár rokov zháňa a združuje ľudí, ktorí sú profesionáli v tomto odbore. Keďže využívanie solárnej energie patrí medzi obnoviteľné zdroje energie a my vieme že Apple je “eco friendly”, je dosť možné, že sa v najbližších rokoch dočkáme zariadenia, ktoré bude využívať práve tento typ energie.