Apple sa súdi za zneužitie ich sloganu

Apple sa súdi za zneužitie ich sloganu

Spoločnosť Swatch sa dostala do sporu so spoločnosťou Apple a to z dôvodu použitia podobného sloganu, ktorý využíva Apple.


Slogan využitý švajčiarskym výrobcom hodiniek "Tick different" určený na propagovanie nových hodiniek so zabudovanou funkciou NFC. Spoločnosť Apple sa súdi, pretože je presvedčená, že slogan "Tick different" je len nekalá obchodná taktika a zneužitie originálneho "Think different", zatiaľ čo Swatch tvrdí, že je to len čistá náhoda a nie spomínané zneužitie.
werbewoche.ch
Slogan "Think different" je jeden z najznámejších reklamných sloganov na svete. Spoločnosť Apple ho využíva od roku 1997, kde sa objavil v reklame obsahujúcej 17 známych osobností ako napríklad: Albert Einstein, Bob Dylan, Martin Luther King Jr., Richard Branson, John Lennon, Thomas Edison, Muhammad Ali.

Švajčiarsky magazín Watson vo svojom článku spomína, že spoločnosť Apple sa najprv pokúšala okopírovaný slogan stiahnuť pomocou sťažnosti na švajčiarsky inštitút duševného vlastníctva, ktorý bohužiaľ túto žiadosť zamietol. Ďalej sa spoločnosť Apple snaží o zamietnutie sloganu ale tento raz súdnou cestou.


V minulosti sa už konal podobný "boj" medzi spomínanými spoločnosťami, kedy Swatch súdil spoločnosť Apple, ktorá nazvala svoj produkt Apple Watch iWatch, napriek tomu, že hodinky spoločností Swatch, ktoré boli vydané skôr už niesli meno iSwatch. V čase, kedy iSwatch boli v obehu a mali aj svoju ochrannú známku.


Ako tento súdny proces dopadne je otázne, no je jasné, že na tom vďaka popularite značne získajú obe strany.Zdroj titulej foto: engadget.com
Zdroj: 9to5mac.com