Apple sa snaží byť eco-friendly

Apple sa snaží byť eco-friendly

Žijeme v časoch, keď spoločnosti konečne začínajú dbať viac na našu Zem a prispôsobujú tomu aj svoje praktiky a procesy vo výrobe.

Apple síce takýmto firmám nejde priamo príkladom, no snaží sa pomalými krokmi stať absolútne eco-friendly. Začiatkom tohto týždňa firma Apple urobila ďalší z množstva spomínaných krokov.

RE100

Viceprezidentka Apple pre prostredie Lisa Jackson v pondelok oznámila, že sa firma Apple stala členom RE100.

RE100-tka je v skratke hnutie spoločností, ktoré si dali za cieľ plnohodnotnú výrobu z obnoviteľných zdrojov.

Lisa Jackson taktiež adresovala pocity samotnej firmy z angažovania sa v tomto hnutí.

„Apple cíti záväzok voči produkcii výlučne z obnoviteľných energií. Zároveň sme veľmi šťastní, že môžeme spojiť našu spoločnú snahu s inými spoločnosťami."

Aktuálne sa v RE100-ke nachádza hneď niekoľko významných spoločností z Číny, Európy, Indie a Ameriky. Tieto spoločnosti chcú taktiež vyvinúť istý pozitívny nátlak na iné spoločnosti, aby sa k nim pridali a začali svoju výrobu zakladať práve na obnoviteľných zdrojoch.

Zdroj:

Apple to myslí vážne!

Aby toho nebolo málo, Apple investuje stále viac a viac práve do solárnych fariem, ktoré budú zásobovať potrebné dátové centrá. Apple taktiež vyvíja nátlak na svojich dodávateľov, zväčša z Číny, aby taktiež prešli na obnoviteľné energie.

Čiastočne sa im to aj darí. Spoločnosť dodávajúca antény pre iPhone prisľúbila, že už čoskoro bude výroba fungovať len na obnoviteľných energiách.

Vyzerá to tak, že Apple to naozaj myslí vážne. A nás to teší. Ak Apple a podobní giganti svojimi krokmi budú vyvíjať nátlak aj na iné spoločnosti, môžeme sa tešiť na „čistú” budúcnosť vo výrobe.

Zdroj titulnej foto: greenoptimistic.com
Zdroj: appleinsider.com