Akcie Apple klesajú. Potrebuje hit, akým bol iPad

· 2 min read
Akcie Apple klesajú. Potrebuje hit, akým bol iPad

Ako si si mohol všimnúť situáciu vo svete, atmosféra je dosť napätá, niektoré meny klesajú, a práve toto je jedným z hlavných problémov, s ktorým sa momentálne Tim Cook a vedenie Apple musí vyrovnať. Tým, že klesajú mnohé meny, sa pre ľudí produkty od tejto spoločnosti stávajú drahšími a menej dostupnými.

Jedinou možnosťou je buď znížiť ceny v daných oblastiach, alebo vymyslieť niečo naozaj skvelé a revolučné, čo by ľuďom stálo za to si trocha našetriť a nekupovať lacnejšiu konkurenciu, ktorá zaznamenáva mierny nárast. Predaje sú ohrozené hlavne v oblastiach ako Rusko, Kanada, Čína, Brazília, Japonsko, Turecko, Južná Afrika a dokonca aj Eurozóna.

V týchto oblastiach firma Apple zaznamenala výrazné poklesy predajov v porovnaní s predošlým obdobím. Problém je v tom, že naposledy rozpútali "šialenstvo" medzi ľuďmi až v roku 2010, a to príchodom prvého iPadu ešte pod vedením Steva Jobsa.

Myslíš, že má ešte Apple šancu? Alebo je to predzvesť pádu? Možno to ešte len príde. Možno to bude práve iPhone 7, ktorý spasí Apple, a bude naozaj trhák, ktorý bude každý chcieť.

Akcie Apple

Kedy Apple znova predstaví produkt, ktorý budú chcieť masy?

Takto vyzerajú poklesy na grafoch.
Predaje iPadov

Predaje iPhonov klesli natoľko, že Apple musí obmedziť dodávanie súčiastok pre výrobu iPhonu 6s, pretože nie je taký žiadaný

Predaje Macov


Zdroj: businessinsider.com, etrend.sk