Apple sa čoskoro presťahuje!

· 2 min read
Apple sa čoskoro presťahuje!

Bolo tomu už štyridsať rokov od založenia Apple Inc.. Za štyri dekády sa zmenili nielen produkty, ktoré spoločnosť ponúka, ale napríklad aj počet zamestnancov z troch na viac ako 115 000, hodnota spoločnosti zo 666,66$ na neuveriteľných 719 miliard dolárov alebo výkon najrýchlejšieho procesoru z 1MHz na 21 000MHz. Zakladatelia síce boli vizionári, ale zrejme nikto by nepredpokladal, že sa jedného dňa ich spoločnosť dostane k takýmto číslam, najmä keď vtedy sídlila v garáži. No a práve sídlo je to, čo sa Apple chystá zmeniť najbližšie.

Zdroj: Wikipedia.com

Áno, Apple sa presťahuje. Samozrejme to nebude len tak niekam, ale do jednej z najpokrokovejších a najpremyselnejších budov aké boli kedy na tomto svete postavené, s veľmi jedinečným dizajnom a dôrazom na detail. Apple začal s výstavbou v roku 2013, pričom plánované dokončenie bolo odhadované na koniec roku 2016, avšak pre neočakávané problémy bolo posunuté o takmer pol roku na apríl 2017 pričom tento termín Apple aj dodrží. Na tlačovej konferencii bol poprvýkrát oficiálne vyslovený názov komplexu "Apple Park", zatiaľ čo predtým bol projekt nazývaný Apple Campus II. Pri príležitosti 62. nedožitých narodenín zakladateľa spoločnosti bolo pomenované divadlo v tomto komplexe ako "Steve Jobs Theater".

Zdroj: Apple.com

A čím je to celé vlastne výnimočné? Sídlo o rozlohe 175 akrov teda asi 0,7 kilometra štvorcového, bude stopercentne poháňané obnoviteľnými zdrojmi, napríklad na strechách sú umiestnené solárne panely o výkone 17 megawattov, hlavná budova má tvar kruhu a to hneď z niekoľkých dôvodov - lepšie hospodárenie so vzduchom a teplom, dizajn a zvýšenie počtu vzájomných stretnutí zamestnancov. V areáli nájdete dokonca Apple Store či kaviareň, niekoľko kilometrov chodníkov, ovocné sady a v neposlednom rade, rozsiahli pracovný priestor pre 12 000 zamestnancov. Ak sa teda chystáte do Kalifornie, určite sa zastavte na adrese 19111 Pruneridge Avenue
Cupertino aby ste si na vlastné oči mohli prezrieť tento skvost modernej architektúry s predbežnými nádkladmi na výstavbu o výške 5 miliárd dolárov.

Zdroj: Apple.com

Zdroj titulnej foto: 9to5mac.com
Zdroj: Apple.com