Apple sa chystá spustiť ďalšie 4 internetové rádiá

· 2 min read
Apple sa chystá spustiť ďalšie 4 internetové rádiá

Firma Apple spustila spolu s hudobnou streamovacou službou Apple Music v júni roku 2015 aj vysielanie svojho rádia. Hoci pre jeho počúvanie nie je nutné mať službu predplatenú, vďaka rádiu sa služba odlišuje, pretože stanicu vedú ozajstní diskžokeji ako Zane Lowe, Ebro Darden, Julie Adenuga a relácie v nej vedú známe mená ako Dr. Dre, Pharrell, Jaden Smith či iní. Stanica sa volá Beats 1 a počúvať ju môžeš cez iTunes na operačných systémoch Mac OS X a Windows alebo cez Music aplikáciu od vývojárov zo spoločnosti Apple na operačných systémoch iOS a Android.

The Ghost Logo

Program rádia Beats 1 je zameraný na rozhovory s celebritami a hudbu zo žánrov hip-hop a pop. Najčastejšia vec, ktorú ľudia kritizujú, je práve absencia iných žánrov. To by sa mohlo zmeniť, keďže spoločnosť Apple si na americkej pôde zaregistrovala mená a logá v štýle Beats 1 pre ďalšie štyri stanice. Ide o Beats 2 až 5.

The Ghost Logo

Ak by sa spoločnosť Apple rozhodla spustiť nové stanice, nemusí sa kvôli tomu znova stretnúť s nahrávacími spoločnosťami, pretože v dohode o službe Apple Music je zakomponovaná možnosť vysielania presne piatich rádií. V prospech domnienok, že firma Apple rozšíri svoje vysielanie, hovorí aj fakt, že vlastní internetové domény ako beats2.com.cn, beats2.hk či beats4.com.ru. Nové stanice sa nemusia odlišovať iba žánrami, mohli by byť vysielané v inom ako anglickom jazyku (možno španielčina, čínština, ruština…), takisto by mohla pribudnúť aj stanica s vyššou kvalitou vysielania - už sme informovali o tom, že firma Apple pracuje na vývoji bezstratového formátu prispôsobeného pre streamovanie.

Zdroj: 9to5mac.com, appleinsider.com, macrumors.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read