Apple rozširuje pôsobenie v Izraeli, zameriava sa na návrhy chipov

· 2 min read
Apple rozširuje pôsobenie v Izraeli, zameriava sa na návrhy chipov

Podľa The Wall Street Journal, po návšteve CEO Applu Tima Cooka v Izraeli tento týždeň, vzrástol záujem o spoločnosť, v krajine sa hovorí, že sa schyľuje k návrhom chipov.

Apple nedávno otvoril nové kancelárie pre výskum a vývoj v Izraeli severne od Tel Avivu, zariadenie slúžiace ako druhý najväčší R & D operácií mimo Spojených štátov.
“Z akvizície izraelskej spoločnosti a jej rozširovania a naberania miestnych zamestnancov vyplýva, že spoločnosť je stále viac a viac nezávislá na úrovni výroby čipov, kde sa kedysi musela spoliehať na externého dodávateľa," povedal Shlomo Grądman, predseda izraelskej spoločnosti Semiconductor club. Apple môže mať záujem na zvýšení rozvoja čipov pre interné potreby aby klesli náklady spojené so spoliehaním sa na externých dodávateľov, aj keď do značnej miery je Apple stále závislý na výrobcoch, ako je Samsung, ktorý vyrába čipy pre iPhone. Apple získal dve izraelské podniky na vývoj mikroprocesorov - Anobit Technologies a PrimeSense. V posledných rokoch taktiež najal niekoľko inžinierov z Texas Instrument v Izraeli po tom, čo spoločnosť oznámila prepustenie zhruba 250 pracovných miest vo svojich kanceláriách Ra'anana.

The Ghost Logo

Apple vice president hardvérových technológií Johny Srouji je izraelský Arab, ktorý vyrástol v Haife a získal bakalársky a magisterský titul v odbore počítačových vied z Technion, Izraela Institute of Technology. Srouji sa pripojil k Apple v roku 2008 a dohliada na kremíkové architektúry a rozvoj zahŕňajúci niekoľko prístrojov a technológií. Apple má viac ako 700 ďalších zamestnancov, ktorí pracujú priamo pre spoločnosť v Izraeli. “Prvý nábor zamestnancov v Izraeli sme začali v roku 2011 a teraz máme viac ako 700 ľudí, ktorí pracujú v Izraeli priamo pre nás," povedal generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook na stretnutí s izraelským prezidentom Reuven Rivlinom v stredu. "Za posledné tri roky sa Izrael a Apple k sebe dostali oveľa bližšie, než kedy predtým, a vidíme, že sme ešte len na začiatku," dodal.
Apple má viac pracovných ponúk v Izraeli na pozícií čipov v súvislosti v oblasti kremíka a polovodičového dizajnu, testovania a strojárstva. Spoločnosť tiež najíma pracovníkov, ktorí by navrhovali čipy centre v Haife v priebehu troch rokov. Google, Facebook, IBM, HP a stovky ďalších zahraničných firiem má R & D centrá v Izraeli, často po akvizíciách miestnych firiem.

Zdroj: macrumors.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read