Apple rozposlal vývojárom iOS 8.4

· 2 min read
Apple rozposlal vývojárom iOS 8.4

Nie je to ani týždeň odkedy Apple sprístupnil verejnosti iOS 8.3 s množstvom opravených chýb, či novou Emoji klávesnicou (pre viac informácií o aktualizácii si prečítajte článok http://thinkapple.sk/2015/04/09/novinky-a-vylepsenia-v-podani-ios-8-3/), a už včera sa rozhodol rozposlať vývojárom novú verziu iOS 8.4.

The Ghost Logo

Prvou zmenou, ktorú si všimnete, je upravenie vzhľadu aplikácie Hudba. Prečo sa Apple rozhodol pre tento krok zostáva oficiálne otázne, ale špekuluje sa o zakomponovaní Beats Music práve do spomínanej aplikácie, ktoré by mohlo prísť už počas leta. Aj keď všetky funkcie systému sú veľmi ľahko ovládateľné a užívateľsky prívetivé až natoľko, že ich na prvý pohľad nemožno ešte viac zjednodušiť, inžinierom sa to podarilo a prehrávať si vašu obľúbenú hudbu bude čoskoro ešte príjemnejšie.

Pri menách autorov sa vám teraz zobrazujú ich fotky, playlisty si možno prispôsobiť pridaním vlastnej fotografie alebo popisu. Pribudol aj celkom nový miniprehrávač, ako aj zobrazenie voľby Práve hrá, kde nájdete priamu možnosť spustiť AirPlay bez nutnosti opúšťať aplikáciu alebo vyťahovať spodnú ovládaciu lištu, pribudlo sem tiež tlačidlo Ďalšie, kde sa vám ukážu nasledujúce pesničky vo vašom playliste a možnosť preskočiť na ľubovoľnú skladbu.

The Ghost Logo

Piesne, ktoré ste práve pridali do vašej hudobnej zbierky, sa vám po novom ukážu navrchu, ešte pred ostatnými, staršími piesňami.

Príchod zlúčenia Beats Music a aplikácie Hudba naznačuje aj presunutie prehrávania audiokníh z Hudby do aplikácie iBooks. Čitatelia alebo skôr poslucháči si teraz môžu vybrať kapitolu, ktorá sa im prehrá. Žiaľ, pri samotnom výbere nie sú kapitoly označené ich názvom, ale len poradovým číslom. Apple pridal aj možnosť rýchleho pretáčania, ktoré užívatelia už dlho postrádali a určite sa stane veľkou výhodou počúvania audiokníh.

The Ghost Logo

Dátum vydania pre verejnosť zatiaľ nie je známy, betaverzia iOS 8.4 ale neprináša veľké množstvo zmien oproti iOS 8.3, takže by sme sa jej mali dočkať v najbližších týždňoch.

Video, ktoré ukazuje novinky v iOS 8.4: http://youtu.be/g3jKuVo1aM4
http://youtu.be/g3jKuVo1aM4

Zdroj: macrumors.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read