Apple rozposlal pozvánky na WWDC '15

Dôčkali sme sa. Apple ohlásil dátum tohtoročnej WWDC, čo je konferencia, na ktorej Apple vždy predstaví svoje novinky ako softvérové tak aj hardverové, čiže nové zariadenia. Od tohto ročníka sa očakáva predstavenie nového operačného systému OS X, o ktorom sa hovorí, že bude mať označenie Malibu. Taktiež by mala byť ohlásená aktualizácia mobilného operačného systému iOS 9.

Dátum konferencie tento rok určil Apple na 8. až 12. júna a bude sa konať v zóne Moscone West, kde sa konferencie WWDC už niekoľko krát konali. Ak by ste sa chceli na tejto konferencii zúčastniť, nie je to také jednoduché. O lístky treba požiadať online, Apple potom vyberá tých, ktorý sa môžu zúčastniť. Z predchádzajúcich ročníkov je už teraz jasné, že sa vstupenky vypredajú do pár minút. Aj tohtoročná pozvánka je ako už tradične dizajnovo zaujímavá a môže napovedať, čo bude hlavným predmetom konferencie.

The Ghost Logo

Na pozvánke sú vyobrazené kruhy tvoriace akýsi kvet a v strede zaoblený štvorec, v ktorom je nápis Epicentrum zmeny, o ktorom predpokladáme, že má znázorňovať Apple TV. To by potvrdzovalo prechádzajúce správy o tom, že Apple plánuje vypustiť novú generáciu Apple TV, o ktorej sa hovorí, že bude fungovať na princípe Siri, a bude centrom domácej multimediálnej zábavy, vrátane prístupu a plnej podpory obchodu s aplikáciami AppStore.

The Ghost Logo

Všetko toto sú však iba dohady, a to, aký odkaz pozvánka skutočne ukrýva, sa dozvieme až na samotnej konferencii 8.júna.

Tomáš Benetin

Tomáš Benetin