Apple priznáva chybu, ktorá vznikne po prestavení dátumu v iPhone. Plánuje ju opraviť?

Apple priznáva chybu, ktorá vznikne po prestavení dátumu v iPhone. Plánuje ju opraviť?

Pred pár dňami sme ťa informovali o novom bugu, ktorý obsahuje iOS 9. Po prestavení dátumu na 1. január 1970 sa systém takpovediac "zblázni" a znefunkční sa. Platí to pri všetkých zariadeniach so 64-bitovým čipom, teda iPhone 5s, iPad Air, iPad mini 2 a novšie modely. Jediná možnosť je počkať, kým sa v mobile vybije batéria. Táto správa v momente obletela internet a je preto jasné, že nemohla zostať bez odpovede.

Čítaj tiež: Za žiadnu cenu neprestavuj dátum na svojom iPhone!

zdroJ: kinja-img.com

Firma Apple už stihla oficiálne priznať chybu na svojich stránkach Apple Support. V blízkej dobe plánuje vydať aktualizáciu, ktorá tento problém vyrieši. Nevieme však presne, akú aktualizáciu tým myslí. Či budeme musieť počkať, kým vydá iOS 9.3, ktorý má prísť až v marci, alebo vydá neočakávanú verziu iOS 9.2.2 len z tohto špeciálneho dôvodu.

Tak či onak, spoločnosť by sa s tým mala popasovať čo najskôr. Tento problém spôsobuje starosti nielen užívateľom a zamestnancom AppleCare, ktorý je momentálne zaplavený zariadeniami so spomínanou chybou. Problém majú aj pracovníci v predajniach s Apple zariadeniami. Škodoradostní zákazníci vraj začali prestavovať dátum na všetkých vystavených kusoch, čím ich na nejaký čas znefunkčnia.

Čo na túto chybu hovoríš ty? Podarilo sa aj tebe takto znefunkčniť svoj iPhone alebo iPad?

Zdroj titulnej foto: Wordpress.com
Zdroj: 9to5mac.com