Firma Apple prišla v Číne o exkluzívne práva na používanie ochrannej známky "iPhone"

· 1 min read
Firma Apple prišla v Číne o exkluzívne práva na používanie ochrannej známky "iPhone"

Problémy spoločnosti Apple súvisiace s čínskym trhom sa akosi začínajú hromadiť. Najprv to bolo zrušenie iBooks Store a iTunes Movie, neskôr sa objavila hrozba úplného odstavenia Apple z čínskeho trhu, no a teraz sa vyskytol ďalší problém, súvisiaci s iPhonom. Firma Apple totižto v Číne stratila exkluzívne práva na používanie ochrannej známky “iPhone”. Po novom sa o ňu bude musieť deliť s pekinskou spoločnosťou Xintang Tiandi, vyrábajúcou kožené výrobky ako kabelky., peňaženky a kryty na telefóny.

Zdroj: qz.com

Táto čínska firma si značku “IPHONE” zaregistrovala v roku 2007, čiže v rovnakom roku, keď bol na americký trh vypustený prvý iPhone. Udelenia sa dočkalo už o 3 roky, v roku 2010. Spoločnosť Apple požiadala v Číne o registráciu značky “iPhone” už v roku 2002, no udelenie prišlo až v roku 2013. Prečo? Pretože v čase, keď koženkárska spoločnosť Xintang Tiadni požiadala o svoju žiadosť, firma Apple ešte nepredávala iPhony na čínskom trhu. Predaj sa oficiálne spustil až v roku 2009.

Zdroj: techtimes.com

Ako bolo na už začiatku spomínané, Apple to má v Číne skutočne veľmi ťažké. Keďže však ide o druhý najväčší trh spoločnosti, je nesmierne dôležité si ho udržať.


Zdroj: appleinsider.com

Zdroj titulnej fotografie: digitalnewsasia.com