DIY: užitočné príslušenstvo pre váš iPhone (nie len) počas leta

· 3 min read
DIY: užitočné príslušenstvo pre váš iPhone (nie len) počas leta

Najrôznejšie doplnky pre iPhone sú dostupné naozaj takmer kdekoľvek - stačí vojsť do nákupného centra, či navštíviť početné e-shopy. Po menších prieskumoch určite nie je problém zohnať stojan, dock, púzdro či iné príslušenstvo podľa vašich predstáv. Niekto si zakladá na kvalite a efektivite, pre iného je zas prvoradý dizajn. Pre obe menované skupiny (a všetkých medzi nimi) tu máme pár tipov na výnimočné iPhone príslušenstvo. Každý kus je originál a bude vás stáť nanajvýš pár centov. Navyše si ho môžete vyrobiť doma. Áno, vyrobiť. Ponúkame vám 3 nápadité uľahčováky, ktoré určite využijete, ak nebudete mať poruke profesionálnu verziu z obchodu. V lete tieto pomôcky nájdu určite dvojnásobné využitie ;)

1. reproduktor
Ste medzi ľuďmi na záhrade či na pláži a chcete si pustiť nejakú pieseň. Ak nepotrebujete skutočný stereo systém, no zároveň vám nestačí vstavaný reproduktor, stačí, ak svoj iphone vložíte do obyčajného tégliku. Zvuk bude skutočne hlasnejší a lepšie sa bude rozliehať okolím.

Len o trochu sofistikovanejšia je verzia s rolkou od toaletného papiera/kuchynských utierok a dvoma plastovými pohárikmi. Zvrchu vyrežete do rolky pásik podľa spodnej hrany vášho iphone-u a ku každému koncu rolky pripojíte pohárik. Ak navyše postriekate toto „homemade zariadenie“ farebným sprejom, máte štýlový plážový doplnok.

2. dock
Dockovacie stanice sú pomerne drahým príslušenstvom - a pritom ide zvyčajne o obyčajný stojan. Ten si môžete vyrobiť skutočne z čohokoľvek. Napríklad z krabice od vášho iPhone-u. Stačí do nej vyrezať priestor zodpovedajúci jeho spodnej hrane, spraviť doň zarážku a do zadnej steny vyrezať malý priestor na kábel. Voilà!

3. uskladnenie slúchadiel či nabíjačiek
Alebo príslušenstvo k príslušenstvu. Na jeho výrobu potrebujete opäť rolku od toaletného papieru a... Nič viac. Takže sa to vlastne ani nedá nazvať výrobou. Nechcem tvrdiť, že ide o nejaké geniálne riešenie - ak raz máte vo zvyku hádzať všetky káble na jedno miesto, ani táto vychytávka vám nepomôže. Ak však máte zmysel pre poriadok a zodpovedne si príslušenstvo odkladáte, táto maličkosť vám to môže uľahčiť!

4. vodeodolný kryt pohár
Na jednoduchú fotku spod vodnej hladiny nepotrebujete hneď drahý vodeodolný kryt. Stačí vám obyčajný pohár alebo zaváraninová fľaša. Na iphone zapnete samospúšť, vložíte ho do nádoby a ponoríte. Samozrejme len do takej hĺbky, aby sa k zariadeniu nedostala voda alebo aby tlak nebol príliš vysoký. Tak jednoduché to je ;)

Snáď sa vám naše tipy páčili a inšpirovali vás k troške kreatívnej práce. S vašimi nápadmi sa môžete podeliť v komentároch a na facebooku :)