Apple prekonal Samsung v počte predaných telefónov za posledný kvartál

· 2 min read
Apple prekonal Samsung v počte predaných telefónov za posledný kvartál

Apple so Samsungom bojuje prakticky už od prvého iPhone a to nie je v oblasti ziskov, ale aj v oblasti počtu predaných kusov mobilných telefónov. Doteraz tento boj zväčša vyhrával Samsung, ktorý vďaka rozmanitejšiemu portfóliu a cielením na všetky cenové skupiny dokázal predať omnoho viac kusov svojich produktov.

Tento kvartál je však iný a spoločnosť Apple predala o kúsok viac telefónov ako jej najväčší kórejsky konkurent. Prišli na to analytické spoločnosti, ktoré vďaka zverejneniu finančných výsledkov mohli dať dokopy štatistiky. Tie hovoria o tom, že Apple predal v poslednom štvrťroku 78,3 miliónov kusov iPhone, čo je približne o 800 tisíc viac ako predal Samsung dohromady všetkých telefónov.

zdroj: strategyanalytics.com

Počet predaných kusov bol pravdepodobne výrazne ovplyvnený incidentom s Note 7, ktorý trpel výraznými konštrukčnými vadami a samovznietil sa množstvu používateľov. Musel tak byť stiahnutý z predaja a jeho majitelia boli nútení hľadať náhradu. Niektorí prešli na menší model Galaxy S7/S7 Edge, mnoho ich však prešlo ku kunkurencii, či už k Applu, alebo komukoľvek inému.

zdroj: PC Revue

Do kariet Applu hrá aj fakt, že Tim Cook oznámil, že priestor pre rast predajov telefónov s nahryznutým jabĺčkom stále existuje a mali by ďalej expandovať.

Tržný podiel Applu dosiahol 17,8 percent, čo je len o jednu desatinu menej ako v prípade Samsungu. Aj tak sa ale jedná o skvelú správu, pretože dlhodobo v tomto smere vyhrával juhokórejsky gigant. Uvidíme, čo si pre nás obe spoločnosti pripravia v tomto roku a či bude Apple už navždy lídrom nie len v ziskoch, ale aj v počte predaných iPhonov.

zdroj: kv.by


Zdroj titulnej foto: youtube.com
zdroj: strategyanalytics.com