Apple predstavil updatovaný iPad Mini s USB-C a novým displejom

Apple predstavil updatovaný iPad Mini s USB-C a novým displejom

Ešte pred predstavením rady iPhone 13, Apple na začiatku svojho eventu prekvapil updatovaným iPadom Mini. Jeho najväčšou novinkou je 8.3 palcový Liquid Retina displej, ktorý  prichádza s najvyšším jasom o 500 nitoch s anti-reflexívnou vrstvou na povrchu a podporuje aj druhú generáciu Apple Pencil, ktorá sa pripne na magnety na boku zariadenia.

Ide o najmenší iPad aký Apple momentálne predáva. Dizajn rady Mini zostal od jeho predstavenia v roku 2012 takmer rovnaký, posledný model mal 7.9 palcov a klasický hranatý LED displej.

Nový tablet má tak ako iPady Air a Pro USB-C port s dátovým tokom až do 5Gb za sekundu a podporuje WiFi 6 a 5G. Na odomykanie nepoužíva Face ID ako Pro modely, ale Touch ID v hornom tlačítku rovnako ako Air. Vylepšený FaceTime zabezpečí tento rok predná ultra-wide kamera. Na pozeranie filmov či počúvanie hudby má iPad nový stereo systém.

Apple sa nakoniec ešte pochválil s baterkou ktorá by mala vydržať podľa ich slov celý deň, a to vďaka procesoru A15 Bionic z iPhonov 13. Šasi tabletu je zo 100% recyklovaného materiálu (hliník), rovnako ako aj magnety pre Apple Pencil.

Na výber sú štyri farby - vesmírne šedá, ružová, fialová a starlight (hviezdne zlatá). Základné úložisko je 64Gb, druhá možnosť je 256Gb.

Predpredaj začína 24. septembra, cena začína v USA na 499 dolároch.