A8

Apple predstavil vymakaný iPod touch!

· 3 min read
Apple predstavil vymakaný iPod touch!

Pred pár dňami sme vám ponúkli informácie o tom, že Apple predstaví novú radu iPodov už tento týždeň,a tak sa aj stalo. Aj keď sa zahraničné servery domnievali, že iPody budú predstavené v utorok, Apple sa rozhodol "prekvapiť" a spravil to o deň neskôr. Nejednalo sa o žiadne veľkolepé predstavenie, spoločnosť len vydala tlačovú správu, ktorá znie: ,,Apple Introduces The Best iPod touch Yet"(Apple predstavil najlepší iPod touch vôbec). Nebol to len nový iPod touch, ale aj lacnejšie verzie nano a shuffle dostali nové - sviežejšie farby. Poďme sa teda spolu pozrieť, čo nám nový iPod touch prináša.
Tlačová správa na stránke Apple.com
Tie najväčšie novinky Apple zhrnul do jedného riadku - čip A8, 8MP iSight kamera, 5 ohromujúcich farieb. Poďme sa na to ale pozrieť detailnejšie, krok po kroku, podľa internetovej prezentácie, ktorú nám Apple ponúka. iPod vznikol ako hudobný prehrávač a Apple sa ho snaží prezentovať v tomto zmysle aj v dnešnej dobe. Upozorňuje nás na iTunes Store, synchronizáciu hudby medzi všetkými našimi zariadeniami ale predovšetkým na službu Apple Music. Najväčším prekvapením je použitie 64-bitového čipu A8 (ktoré som osobne predpokladal, ale zahraničné servery stále tvrdili, že bude použitý len A7 z iPhone 5S), teda rovnakého čipu ako v iPhone 6, táto novinka prináša desaťnásobne rýchlejšiu grafiku a šesťnásobne výkonnejšie CPU alebo ak chcete procesor. Keďže iPod touch má stále štvorpalcový displej, čo je o 0,7 palcu menej ako má iPhone 6, tento čip z neho spravil to najvýkonnejšie iOS zariadenie vôbec. Batéria stále ponúka vynikajúcu výdrž - 40 hodín hudby a 8 hodín prehrávania videa. iPod tiež obsahuje koprocesor M8, teda vedľajší procesor, ktorý zaznamenáva údaje pohybu.
Údaje o čipe A8
Veľkým vylepšením oproti minulej generácií si prešli aj kamery. Zadná iSight kamera nám teraz ponúka osem megapixelov a pre videohovory a selfie Apple zlepšil aj prednú FaceTime HD kameru. Na iPode teda nájdeme nové možnosti v podobe slo-mo (natáčania spomaleného videa), 43 megapixelovej panorámy a burst mode (zachytenie viacerých fotografií v jeden okamih a následné vybranie tých správnych). Apple vylepšil aj redukciu okolitého hluku a šumu spolu s detekciou tváre. iPod do výbavy dostal aj tie najnovšie a teda najvýkonnejšie verzie bezdrôtových technológií. Konkrétne Wi-Fi s podporou 802.11ac spolu s Bluetooth 4.1, ktorý sa stal tak trochu tiež prekvapením.
Vylepšenia kamery
iPod touch je dostupný vo farbách Space Gray(vesmírna šedá), modrá, zlatá, ružová a strieborná. V kapacitách 16GB, 32GB, 64GB a áno, aj 128GB, čo je veľké plus a aj motivácia na kúpu pre mnohých užívateľov. iPod touch loop, teda akési ramienko okolo zápästia nový iPod už nepodporuje. Čo sa týka iPodu nano a shuffle, tie sú dostupné v nových farbách po vzore iPodu touch, či si zaslúžili aj nové vnútornosti, ktoré nám Apple tají sa dozvieme až po prvých "pitvách". Musím uznať, že Apple predbehol všetky očakávania a ponúkol naozaj vymakaný iPod, rozhodol sa nám ukázať, že jeho hudobné prehrávače tak skoro nevymrú.
Nová iPod rodinka