Firma Apple predstavila vlastný obal s nabíjaním pre iPhone, dizajn radšej hodnotiť nebudeme

· 2 min read
Firma Apple predstavila vlastný obal s nabíjaním pre iPhone, dizajn radšej hodnotiť nebudeme

Výdrž batérie zvyčajne býva problém číslo jeden pri dnešných smartfónoch. Bohužiaľ, vyzerá to tak, že výrobcovia stále ignorujú apelovanie zákazníkov na tento neduh. Naháňajú sa za čo najtenšou konštrukciou, pričom výdrž býva posunutá na druhú koľaj.

Vďaka novej technológii batérie môže iPhone vydržať až 5x dlhšie.

Niektorí sa to snažia riešiť hrubšou konštrukciou, iní zase hľadaním nových technológií alebo novými šetriacimi módmi, ako výdrž batérie predĺžiť. Apple si ale znova ide svojou cestou a prichádza s obalom, ktorý nielenže smartfón chráni, ale ho aj dobíja. Musíme povedať, že podobné riešenia sú na trhu už dlhšiu dobu, keď však ide o Apple, určite bude mať obal úspech.

Ako už poznáme našu obľúbenú spoločnosť, presné údaje alebo špecifikácie nám neboli odhalené, a tak nám musí stačiť iba niekoľko informácií. Začneme tým najdôležitejším, obal je určený iba pre iPhone 6 a 6s. Podľa Apple by ste mali predĺžiť výdrž o 25 hodín v rôznych prípadoch. Čaká vás o 18 hodín viac prehliadania internetu alebo 20 hodín počúvania hudby a pozerania videí.

Ide teda o netradičné riešenie. Korporácia sa týmto spôsobom vyhla nejakému radikálnejšiemu riešeniu. Tiež sa môžeme domnievať, že doterajšie chýry o iPhone bez 3.5 mm konektora jack možno nie sú úplne vymyslené.

A cena? Pri Apple sme už zvyknutí na poriadne premrštené trošku vyššie ceny, a tak za tento obal zaplatíte 99 dolárov. Samozrejme, ak by ste tento obal plánovali, musíte nejakú tú dobu počkať, a keď zoberieme do úvahy, že žijeme na Slovensku, budete musieť počkať ešte raz takú dobu.

Zdroj: appleinsider.com