Apple predstavil vlastnú platobnú kartu: Apple Card

Apple predstavil vlastnú platobnú kartu: Apple Card

Apple na dnešnej prezentácii predstavil svoju novú platobnú kartu s názvom Apple Card. Hneď na začiatku sa pochválil, že ju stačí nastaviť v iPhone, netreba čakať dni kým vám príde domov. Karta sa hneď objaví v aplikácii Peňaženka.

Možnosti sú pritom podľa slov Applu naozaj široké. Je možné zaplatiť ňou priateľom pomocou iMessage, v obchode s Apple Pay, na internete, či dokonca ňou zaplatiť účty. Novinkou je tiež Daily Cash, kedy sa vám z každého nákupu priamo od Apple vrátia 3% a z každého nákupu s Apple Pay 2%. Jedna sa o zaujímavý bonus.

Apple Card pritom nemá žiadne poplatky. Tabu sú poplatky mesačné, medzinárodné, poplatky pri presiahnutí limitu, či akékoľvek iné. Pri každej platbe sa vytvorí unikátne číslo, Apple tvrdí, že tento spôsob platenia je bezpečnejší ako ktorýkoľvek iný. Overovanie totožnosti prebieha pomocou Touch ID alebo Face ID, podľa toho, aký model iPhone máte.

Zdroj: Apple.com
Zdroj: Apple.com

V prípade, že nebude na nejakom mieste možné zaplatiť pomocou Apple Pay, tak je možné použiť novú fyzickú kartu. Aj napriek tomu, že sa jedná o obyčajnú platobnú kartu, tak Apple pridal svoj punc luxusu. Karta je z titánia, meno majiteľa je na nej vyrazané laserom a nenachádza sa tu žiaden údaj. Dokonca ani CVV bezpečnostný kód a podpis. V prípade, že je nutné použiť tieto údaje, tak sa nachádzajú v aplikácii na vašom iPhone. Pri platbe fyzickou kartou dostanete z každého nákupu 1% späť do svojho "Daily Cash" programu.

zdroj. Apple.com
zdroj. Apple.com
zdroj. Apple.com

Apple Card by mala byť dostupná už toto leto v USA. Pri jej vytvorení Apple spolupracoval s bankou Goldman Sachs. Zatiaľ nie je jasné, kedy sa služba rozšíri do ostatných krajín, dá sa ale očakávať, že tak jednoduché to nebude. Otázny tiež je spôsob, akým bude fyzická karta doručená k majiteľovi a to, ako dlho to bude trvať. V každom prípade sa jedná o zaujímavú vychytávku a vzhľadom na žiadne poplatky, bonusy a povesť Applu v oblasti bezpečnosti nevidíme dôvod, prečo by sa ľudia žijúci v USA mali strániť jej použitiu.

zdroj: Apple.com

Prečítajte si tiež ostatné články z predstavenia:

Apple predstavil Apple TV+: Netflix vo vlastnom podaní

Apple predstavil novú apikáciu Apple TV pre pozeranie obsahu na jednom mieste


Apple predstavil Apple Arcade: preplatné pre hry z App Store


Apple predstavil Apple News+: službu na predplatné časopisov


Zdroj: Apple.com

Zdroj titulnej foto: Apple.com