Apple predstavil Apple News+: službu na predplatné časopisov

Apple predstavil Apple News+: službu na predplatné časopisov

Pred troma rokmi Apple predstavil službu Apple News. Za tú dobu sa stala najpoužívanejšou aplikáciou na správy. Dnes sa Apple rozhodol do Apple News pridať magazíny a časopisy. Služba sa bude nazývať Apple News+ (v redakcii "oceňujeme" kreativitu mena).

V ponuke sa budu nachádzať časopy z rôznych oblastí. Dokopy by ich malo byť viac ako 300. Pokryté budú oblasti zdravia, životného štýlu, jedla, cestovania, financií a "akejkoľvek inej". Menovite spomenieme The Los Angeles Times, TechCrunch, Vulture, theSkimm, či The Highlight by Vox.

zdroj: Apple.com

Apple už tradične dbá na bezpečnosť a súkromie. Nie len, že nevie, čo čítate, ale okrem toho nedovolí ani reklamným inzerentom trackovať váš pohyb v aplikácii. Podľa slov Applu "To, čo prečítate v Apple News vás nebude prenasledovať naprieč celým webom".

zdroj: Apple.com

Cena sa pohybuje na úrovni 9,99 dolárov za mesiac. Prepočet na eurá bude pravdepdoobne 1:1. Rodinné zdieľanie je zdarma, čo je skutočne zaujímavé. Služba je prvý mesiac dostupná pre každého zdarma na vyskúšanie, no časopisy v nej sú iba v anglickom jazyku a služba bude dostupná na začiatku iba v USA a Kanade. Ďalšie krajiny majú pribúdať postupne, k počiatočnej dvojici sa pridajú Austrália a Spojené kráľovstvo už túto jeseň. Je veľmi otázne, kedy sa služby dočkáme na Slovensku, čo je skutočne škoda, keďže za prijateľný mesačný poplatok môže každý v domácnosti získať prístup k hodnotným časopisom.

zdroj: Apple.com
zdroj: Apple.com

Prečítajte si tiež ostatné články z predstavenia:

Apple predstavil Apple TV+: Netflix vo vlastnom podaní

Apple predstavil vlastnú platobnú kartu: Apple Card

Apple predstavil novú apikáciu Apple TV pre pozeranie obsahu na jednom mieste

Apple predstavil Apple Arcade: preplatné pre hry z App Store


Zdroj: Apple.com

Zdroj titulnej foto: Apple.com