Apple predstavil iPad Pro, 12,9" iPad so stylusom

Hneď po Apple Watch prišli na rad iPady. Po úvodnom videu mi hneď, keď som zazrel reproduktor vedľa Power Button bolo jasné, že vidím nový bájny iPad Pro s 12,9" dispejom.

Dôvod, prečo je väčší displej lepší vraj je, že sa môžete dotýkať obsahu. 12,9" displej bol voľbou preto, lebo je to veľkosť presne dvoch dispejov z iPadu Air a vy tak môžete vidieť 2 aplikácie vedľa seba a pritom každá z nich bude rovnako veľká, ako bola na iPade Air.

iPad Pro disponuje Apple A9X čipom. Je dvojnásobne rýchlejší ako Apple A8X. Oproti prvému iPadu je výkonnejší až 22x. Grafika je 360x výkonnejšia ako na prvom iPade, čo je neskutočný skok. iPad Pro je proste výkonnejši ako vyše 80% prenosných PC. Výdrž batérie je pritom stále 10 hodín.

Na novom iPade nájdeme 4 reproduktory, ktoré sú dokopy 3x hlasnejšie ako na iPade Air. iPad Pro je podobne ťažký ako prvý iPad, teda približne 750 gramov.

Okrem iPadu pro Apple predstavil aj Smart keyboard. Tlačidlá sú pokryté gumou, systém stlačenia kláves je rovnaký ako na novom 12" MacBooku. Klávesnica sa k iPadu Pro pripája cez nový konektor na iPade Pro.

Dočkali sme sa aj nového stylusu. Apple Pencil. Dokáže snímať sklon a tlak a vy tak máte pocit akoby ste držali skutočnú ceruzku. Nabíja sa cez Lightning konektor z iPadu Pro.

Následne Apple ukázal to, ako sa dá využiť iPad Pro na aplikáciach. S Adobe aplikáciami môžete urobiť napríklad plagát od nuly za pár minút. Pomôže Apple Pencil a multitasking.

Nakoniec ostáva dodať, že iPad Pro má 8MP zadnú kameru rovnako ako iPad Air 2, Touch ID a podporuje LTE. Žiaľ sme sa nedočkali Force Touch. Ceny začínajú na 799 dolárov za 32GB WIFi verziu. Apple Pencil a Smart Keyboard si treba dokúpiť, konkrétne za 99 a 169 dolárov. Je teda jasné, že iPad Pro nebude najlacnejší, je však určený hlavne pre profesinálov a do škôl. Predávať sa začne v novembri.


Marián Novikmec

Marián Novikmec

Mám rád technológie, autá, cestovanie a všetky také tie basic neresti života ktoré každý rádoby-influencer majúci viac ako 500 followerov na Instagrame. Stovky storíčiek ale nepridávam, zatiaľ.
Vranov nad Topľou