Firma Apple predstavila iOS 9.3. Čo nové priniesol a kedy bude k dispozícii?

Firma Apple predstavila iOS 9.3. Čo nové priniesol a kedy bude k dispozícii?

Firma Apple pred chvíľou predstavila na svojom veľkom evente novú verziu iOS 9.3. Aj napriek tomu, že na pohľad ide len o menšie uvoľnenie, nový operačný systém ponúka až prekvapivo veľa funkcií pre iPhony a iPady.

Night Shift

Najväčšou novinkou je bezpochyby nočný režim nazvaný Night Shift. Písali sme o ňom už dávnejšie, no aj tak si zhrnieme, čo táto novinka ponúka. Night Shift mení farebnú teplotu displeja v závislosti od aktuálneho času a miesta, kde je zariadenie umiestnené. Jeho hlavným cieľom je znížiť modré svetlo v displeji vo večerných hodinách, aby sa užívateľom po dlhšom pozeraní na obrazovku ľahšie zaspávalo.

zdroj: macrumors.com/

Podpora viacerých užívateľov

Okrem nočného režimu prichádza iOS 9.3 aj s tzv. podporou multi-user, teda podporou viacerých používateľov. Odteraz budú môcť iPady využívať napríklad na školách viacerí študenti.

Zabezpečenie poznámok heslom

V Apple si zjavne myslia, že poznámky sú v iPhone naozaj dôležité. Rozhodli sa preto zabezpečiť svoju aplikáciu Notes (Poznámky) heslom a je možné odomknúť ich priložením prsta cez Touch ID.

zdroj: ubergizmo.com

Ďalšie menšie vylepšenia

Spoločnosť tiež vylepšila aplikáciu News (Správy) a pridala podporu 3D Touch pre aplikácie ako Weather (Počasie), Settings (Nastavenia), Compass (Kompas), Health (Zdravie) a App Store. Aplikácia Zdravie má navyše zlepšené zaznamenávanie údajov z aplikácií tretích strán, ako napríklad viac údajov o spánku, pohybe a cvičenia s Apple Watch.

Kedy bude k dispozícii?

Na záver jedna z najdôležitejších otázok. Kedy budeme môcť iOS 9.3 aktualizovať? Spoločnosť sa vyjadrila, že ho užívatelia môžu začať sťahovať už odo dneška! Tak čo, budeš aktualizovať?


Zdroj titulnej foto: Techradar.com