Apple predstavil Apple TV+: Netflix vo vlastnom podaní

Apple predstavil Apple TV+: Netflix vo vlastnom podaní

Tak, ako bolo predpokladané, Apple dnes predstavil aj svoju vlastnú streamovaciu službu. Tá by mala priamo konkurovať najmä Netflixu a Apple si od nej sľubuje naozaj veľa.

Aj to je dôvod, prečo sa rozhdol do jej tvorby zapojiť množstvo zvučných mien na čele napríklad s Reese Witherspoon a Jennifer Aniston a ich Morning Show. Dostupná tiež bude šou s názvom "See" v hlavnej úlohe s Jasonom Momoamom a Alfre Woodardom.

zdroj: Apple.com
zdroj: Apple.com

Dočkáme sa tiež partnerstva Applu so Sesame Street, ich cieľom je vytvoriť tzv. "Sesame Workshop", ktorý naučí deti programovať. J.J. Abrams a Sara Bareilles zas stoja za polhodinvou komediálnou drámou s názvom "Little Voices" (v doslovnom preklade "Malé hlasy").

zdroj: Apple.com
zdroj: Apple.com

Na pódiu sa objavila aj Oprah Winfrey, ktorá sa stala známou "One More Thing". Oprah je svetoznáma moderátorka, herečka a vydavateľka časopisu. Magazínom Forbes bola označená za najvplyvnejšiu svetovú celebritu. Má byť tiež súčasťou Apple TV+.

zdroj: Apple.com

Do Apple TV+ má prísť skutočne veľké množstvo slávnych umelcov, producentov, hercov a režisérov. V ponuke bude množstvo vlastných šou tak, ako to je aj v prípade Netflixu. Služba bude dostupná vo viac ako 100 krajinách a príde už túto jeseň. Neboli oznámené detaily o cene.

zdroj: Apple.com
zdroj: Apple.com

Podľa nášho názoru je úžasné, že Apple dokázal pracovať s toľkými ľuďmi na rôznych programoch bez akéhokoľvek výraznejšieho úniku. Sme zvedaví, či bude Apple TV+ dostupná aj na Slovensku a ako na tom bude situácia s titulkami. Dabing neočakávame ani v tom najkrajšom sne.

Prečítajte si tiež ostatné články z predstavenia:

Apple predstavil novú apikáciu Apple TV pre pozeranie obsahu na jednom mieste

Apple predstavil Apple Arcade: preplatné pre hry z App Store


Apple predstavil vlastnú platobnú kartu: Apple Card


Apple predstavil Apple News+: službu na predplatné časopisov


Zdroj: Apple.com

Zdroj titulnej foto: Apple.com