Apple predstavil vlastnú streamovaciu službu Apple Music

Apple predstavil vlastnú streamovaciu službu Apple Music

Naše očakávania sa splnili, Apple predstavil vlastnú streamovaciu službu Apple Music, ktorá nesie pod kapotou všetky funkcie od počúvania hudby, cez objavovanie až po zdieľanie hudobného obsahu. Apple Music ponúka okrem streamovania hudby aj 24-hodinové live rádio, Beats 1 a špeciálnu “sociálnu sieť” pre hudobníkov, v ktorej môžu umelci zdielať svoju hudbu, texty, fotky, videá a podobne.

Jimmy Iovine nazval Apple Music “revolučnou hudobnou službou”, ktorá ma zmeniť spôsob, akým ľudia počúvajú hudbu a komunikujú s umelcami. Služba ponúkne playlisty, ktoré sú vytvorené a zdieľané samotnými ľuďmi ( a hudobnými odborníkmi) priamo cez iTunes a práve preto pracuje oveľa lepšie ako akýkoľvek algoritmus.

Aplikácia Hudba bude po novom ponúkať 5 podkategórií, poďme si teda v skratke popísať každú zvlášť.

For You

Záložka obsahuje odporúčaný obsah na základe Vašho hudobného vkusu a obľubených žánrov. Obsah je tvorený samotnými ľuďmi z Apple, ktorý sa hudbou zaoberajú už dlhé roky.

alt

New

V tejto záložke sa nachádzajú nové albumy, pesničky ale taktiež rôzne charts, resp. hitparády zostavené taktiež na základe hudobného vkusu samotného užívateľa.

Rádio

24-hodinové globálne rádio nazvané Beats 1, ktoré bude dostupné vo viac ako 100 krajinách (s veľkou pravdepodobnosťou by to malo byť aj SR a ČR). Leadrami rádia budú známy DJ’s z New Yourku, Los Angeles a Londýna. Rádio ponúkne exkluzívne rozhovory, hostí a ostatné novinky, ktoré sa dejú v hudobnom svete.

alt

Connect

Ide o spomínanú “sociálnu sieť” pre hudobníkov. Hudobník bude môcť zdielať rôzny obsah a podeliť sa tak o informácie a zákulisné dianie s obyčajným užívateľom. Ten bude môcť obsah likeovať, komentovať a zdielať, no nebude mať možnosť obsah vytvárať. Už samotný Drake počas včerajšieho vystúpenia spomenul, že mu táto sieť pomôže byť v bližšom kontakte so svojimi fanúšikmi, počas prípravy jeho nového albumu.

alt

My Music

Ide vlastne o prepracovanú aplikáciu Hudba, takú ako ju poznáme dnes. Záložka bude po novom obsahovať panel “Nedávno pridané” ako to poznáme z iTunes. Výber interpretov a albumov dostal nové grafické prevedenie a vyzerá skutočne skvele. Pri spustení pesničky a listovaní v aplikácií sa nám v spodnej časti obrazovky zobrazí mini player, ktorý sa dá kedykoľvek otvoriť a dostať sa tak priamo k ovládaniu skladby. Nachádza sa tú všetka zakúpená hudba ale aj playlisty, či už vytvorené užívateľom alebo tie, ktoré sa nám páčili a uložili sme si ich z ostatných záložiek.

alt

Apple Music bude dostupná 30.6.2015 ako update spolu s iOS 8.4. pre iPhone, iPad a iPod. V rovnakom dátume môžme očakávať iTunes update pre OSX a taktiež pre PC. Novinkou, ktorú Apple ponúkol je dostupnosť tejto služby aj pre zariadenia s operačným systémom Android. Androiďáci sa môžu na novú službu tešiť na jeseň tohto roka. Cena služby je 9,99$ mesačne s možnosťou 3 mesačnej skúšky, ktorá je zdarma. Pre rodinu až do 6 členov je služba spoplatnená 14,99$ mesačne.