Apple predstavil Apple Arcade: preplatné pre hry z App Store

Apple predstavil Apple Arcade: preplatné pre hry z App Store

Apple to dnes so službami myslí vážne, čo dokazuje aj novopredstavená služba s názvom Apple Arcade. Je to služba pre hry z App Store, funguje na báze mesačného predplatného a dostupných v nej bude viac ako 100 nových a exkluzívnych hier.

zdroj: Apple.com

Služba bude dostupná pre iPhone, iPad, Mac a Apple TV. Bude možné prestať hru hrať na jednom zariadení a neskôr pokračovať na druhom. Internet je nutný iba na synchronizáciu, hry je možné hrať aj bez pripojenia. Logické je, že v prípade zaplatenia mesačného poplatku nebudú v hrách žiadne reklamy ani tzv. in-app nákupy pre ďalší obsah.

zdroj: Apple.com

Ďalšie hry by mali pribúdať pravidelne, pričom služba sa dočká vlastnej sekcie v App Store a rodičia budú môcť kontrolovať, čo hrá ich dieťa. Dočkali sme sa aj niekoľkých slov o bezpečnosti a súkromí tak, ako to je v prípade Applu už zvykom.

Služba bude dostupná vo viac ako 150 krajinách po celom svete, zatiaľ neboli oznámené detaily ohľadom ceny ani dátumu, kedy bude služba spustená. Dočkali sme sa iba slovného spojenia "Jeseň 2019". Podľa nášho názoru je služba skutočne zaujímavá a budeme sa tešiť, kedy ju v redakcii vyskúšame. Sme zvedaví hlavne na cenu a ponuku hier, čo sú logicky hlavné faktory, od ktorých záleží prípadný úspech či neúspech tejto služby.

zdroj: Apple.com

Prečítajte si tiež ostatné články z predstavenia:

Apple predstavil Apple TV+: Netflix vo vlastnom podaní

Apple predstavil novú apikáciu Apple TV pre pozeranie obsahu na jednom mieste


Apple predstavil vlastnú platobnú kartu: Apple Card


Apple predstavil Apple News+: službu na predplatné časopisov


Zdroj: Apple.com

Zdroj titulnej foto: Apple.com