Apple predstaví prémiový iPhone 7 Plus s duálnym fotoaparátom (+anketa)

Apple predstaví prémiový iPhone 7 Plus s duálnym fotoaparátom (+anketa)

Len pred nedávnom sme informovali o patente na duálny fotoaparát, a vyzerá to tak, že sa možno dočkáme skôr ako sme si mysleli.

Spoločnosť Apple by mohla predstaviť špeciálnu prémiovú verziu iPhonu 7 Plus, ktorý by ponúkol duálny fotoaparát. Aspoň tak to tvrdia analytici z KGI, ktorí dnes vydali svoju správu. Podľa nich by sa ho mal dočkať iba väčší z dvojice iPhonov predstavených túto jeseň. Navyše je možné, že tento fotoaparát nedostanú všetky verzie iPhonu 7 Plus, ale iba určité percento prémiových modelov. Pôjde približne o 30 % iPhonov 7.

Prvé špekulácie o duálnom fotoaparáte v telefóne z Cupertina sme mohli vidieť už pred vydaním iPhonu 6s, keď firma Apple odkúpila spoločnosť LinX, ktorá sa zaoberá fotoaparátmi. Naviac si pred niekoľkými týždňami spoločnosť Apple nechala schváliť patent, ktorý celú technológiu popisuje a ukazuje zaujímavé využitie v praxi.

Duálny fotoaparát by umožnil nahrávať kvalitnejšie video a fotiť kvalitnejšie fotografie. Tiež by sme sa mali dočkať 2-3-násobného optického zoomu, čím by firma Apple dobehla klasické fotoaparáty, ktoré vďaka hrubšiemu telu majú túto vymoženosť prakticky od svojho vzniku. Prvý fotoaparát by sa mal starať o optickú stabilizáciu obrazu a široké zorné pole, druhý ponúkne užšie zorné pole a bude slúžiť ako teleobjektív.

Či mali analytici pravdu, to sa dozvieme už na jeseň tohto roku, keď by mal byť iPhone 7 predstavený. V redakcii sa však zastávame názor, že ak by sa firma Apple rozhodla pre použitie duálneho fotoaparátu, tak by sme sa ho dočkali vo všetkých iPhonoch 7, nielen v "premium" verzii.

I keď sa rozprávame o časovom intervale dlhom 8 mesiacov, už teraz môžu byť niektoré z týchto informácií pravdivé. V ankete nižšie môžeš vyjadriť svoj názor.

Kúpil by si si iPhone s duálnym fotoaparátom?
Áno
Nie, je to hlúposť
Neviem
Poll Maker

Zdroj: macrumors.com