Apple predstaví nový 12" MacBook v apríli, máme dôkaz

· 1 min read
Apple predstaví nový 12" MacBook v apríli, máme dôkaz

V pondelok firma Apple predstavila nový iPad Pro 9,7" a iPhone SE. Niektorí z redakcie očakávali, že sa dočkáme aj noviniek z rodiny počítačov, no nestalo sa tak. Keynote bola pomerne krátka. Teraz ale svitá nádej, že už čoskoro uvidíme nové 12" MacBooky.

Tieto MacBooky sa predávajú iba rok, a preto nečakáme žiaden redesign. Skôr sa dočkáme výkonnejších vnútorností, čo výrazne zlepší dosť zlý pomer ceny a výkonu (áno, viem, 12" MacBook nie je o výkone). Nového MacBooku by sme sa mali dočkať už čoskoro, čomu nasvedčuje označenie v aplikácii System Image Utility tool. Pokiaľ sa tam používateľ pokúsi vytvoriť nový obraz disku, je mu zo zoznamu zariadení ponúknutý aj 12" MacBook (Early 2016). Práve označenie Early je to, čo značí, že MacBook bude predstavený už čoskoro. Apple totiž pridáva označenie Early k strojom predstaveným prvé 4 mesiace roka. Potom nasleduje označenie Mid a nakoniec Late.

zdroj: 9to5mac.com

Aj keď sa špekulovalo, že Apple predstaví novú líniu notebookov na WWDC v júni, vyzerá to tak, že v prípade 12" MacBooku pôjde len o tichý update, ktorý nebude spomenutý na žiadnej z Keynote. Nakoniec spomenieme, že nový MacBook by mal ponúknuť konfigurácie s týmito procesormi:

Intel® Core™ m3-6Y30 Processor (4M Cache, up to 2.20 GHz)
Intel® Core™ m5-6Y54 Processor (4M Cache, up to 2.70 GHz)
Intel® Core™ m7-6Y75 Processor (4M Cache, up to 3.10 GHz)

zdroj: 9to5mac

Zdroj titulnej foto: apple.com
Zdroj: 9to5mac.com