Apple predstaví obrí iPad Pro a štvrtú generáciu iPadu mini už budúci týždeň

Apple predstaví obrí iPad Pro a štvrtú generáciu iPadu mini už budúci týždeň

9.september sa nezadržateľne blíži a všetci sa už nedočkavo tešíme na Apple iPhone event, kde nám bude predstavený nový iPhone 6S a jeho väčší brat iPhone 6S PLUS. Pri slovíčku veľký ešte chvíľku ostaneme. O tom že táto udalosť bude skutočné veľká, potvrdzuje aj priestor, ktorý si Apple zarezervoval pre túto udalosť. Ide o Bill Graham Civic Auditorium (obrázok nižšie), do ktorého sa vojde 7000 ľudí, čo je celkom dosť, "len pre obyčajné” predstavenie novej generácie iPhonov. Výber sály môže zámerne odrážať a evokovať slovíčko veľký.
alt

Podľa zistení portálu 9to5Mac, s odvolaním na ich dôveryhodný zdroj, sa dočkáme predstavenia úplne nového veľkého iPad-u Pro, spolu s predstavením novej generácie (štvrtej) iPad-u mini.

Ak Apple skutočne predstaví iPad Pro, do predaja by sa mal pravdepodobne dostať v novembri, s predobjednávkovým ošiaľom, ktorý by mal začať na konci októbra. Je tu však možnosť, že Apple plánuje predstaviť tento obrí iPad počas ďalšieho eventu, ktorý by sa mohol uskutočniť v októbri, na čo by ale stále nadväzovalo spustenie predaja začiatkom novembra.

iPad Pro a jeho väčšia veľkosť má byť zameraná, skôr pre náročnejších užívateľov. Tento tablet má podporovať využitie Force Touch stylusu a pre výraznejší stereo zvuk bude obsahovať reproduktory na obidvoch stranách. iOS 9.1, ktorý ma na ňom bežať, vraj prinesie rôzne vylepšenia, ako sú napríklad optimalizácia Siri a notifikačného centra.

Podľa zdrojov stránky 9to5Mac, má taktiež dôjsť k predstaveniu iPadu mini 4 a spomínaná je aj tretia generácia iPadu Air, ktorej predaju sa pravdepodobne dočkáme, až začiatkom roku 2016. Nevylučuje sa ani predstavenie nových Macov.

iPad mini 4 má byť tenšia verzia aktuálneho iPadu mini, ktorá má obsahovať rýchlejší čip, s podporou split-screen módu, ktorý bol predstavený počas júnového WWDC, ako súčasť iOS9. Vylepšenie sa majú (samozrejme okrem iného) dočkať aj obe kamery.

pozn. redaktora:
Podľa všetkých portálov, s odvolaním na všetky ich dôveryhodné zdroje, nám má Apple predstaviť asi 4 nové produkty a novú generáciu asi každého zariadenia, spolu s novým operačným systémom, pre každý jeden z nich, preto som sám zvedavý, čoho sa nakoniec dočkáme. V každom prípade to bude skutočne veľké a my budeme určite pri tom. Nezabudni, 9. september, 19:00.

zdroj: 9to5tomac.com