Apple práve predstavil nový ProDisplay XDR so 6k rozlíšením a šialenou cenou

Apple práve predstavil nový ProDisplay XDR so 6k rozlíšením a šialenou cenou

Apple predstavil nový displej so 6k rozlíšením. Jeho veľkosť je 32 palcov a obsahuje obrovské množstvo technológii. Tomu ale zodpovedá aj cena, ktorá sa pohybuje na úrovni 5 tisíc dolárov a pritom nezáhrňa ani stojan. ten stojí ďalšiu tisícku, pričom v prípade, že sa rozhodnete pre Vesa úchyt, zaplatíte zaň iba 2 stovky.

Zdroj: The Verge

Teraz, keď sme najväčšiu otázku zmietli zo stola a odradili takmer všetkých čitateľov od kúpy sa môžeme pozrieť na to, čo tento displej ponúka. Okrem skvelej veľkosti a rozlíšenia sme sa dočkali aj podpory P3 farebného gamutu, kontrastného pomeru 1 000 000:1, podpory HDR, pozorovací uhol o veľkosti takmer 180 stupňov a novú ochrannú vrstvu s názvom Nano Flex, ktorá svetlo neodráža, ale pohlcuje.

Zdroj: The Verge

Stojan ponúka prispôsobiteľný kĺb ktorý je skutočne precízny a možnosť otočenia displeja do portrétoveho režimu. Na zadnej strane sa nachádzajú 4 thunderbolt porty a diery pre odvod tepla. A aj keď by sa mohlo zdať, že na zadnej strane displeja sa nachádzajú venitlátory, tak opak je pravdou a odvod tepla je čisto pasívny.

Zdroj: The Verge

K novému Macu pro je možné pripojiť až 6 takýchto displejov. Vďaka tenkým rámčekom budú tvoriť jednu, takmer súvislú plochu. O kvalitách nového displeja je Apple presvedčený na toľko, že ho označil ako najlepší displej pre profesionálov.
Zdroj: The Verge

Zdroj: Apple.com

Zdroj titulnej foto: The Verge