Apple práve predstavil nový Mac Pro

Apple práve predstavil nový Mac Pro

Dohady a mokré sny všetkých profesionálnych používateľov Macov sa potvrdili a Apple predstavil plne modulárny Mac Pro. Dajú sa v ňom meniť komponenty a ponúka dizajn s rúčkami na ľahký prenos.

Zdroj: The verge

Ponúka nové Intel Xeon procesory, maximálny počet jadier je 28, pričom Apple sľubuje skvelé chladenie. Okrem toho ponúka až 12 slotov pre RAM v 6-channel režime pre maximálmnu teoretickú konfiguráciu až 1 a pol terabajtu.

Zdroj: The verge

Konečne sme sa tiež dočkali podpory PCI-Express slotov. Mac pro ich ponúka až 8, pričom je možné osadiť ho až dvoma modulmi dvojitých AMD Vega II pre maximálnu grafickú pamäť až 128 HBM2 pamäte a až 56 teraflops výkonu. To všetko je možné vďaka novému konektoru, ktorý Apple nazval MPX a nie len, že podporuje Thunderbolt 3, ale ponúka aj dostatočné napájanie pre takto výkonné komponenty.

Zdroj: The verge

Novinkou je tiež karta nazvaná Afterburner. Táto karta je zrodená pre videoeditorov a ponúka možnosť vôbec nevytvárať proxy súbory. Mac pro má aj bez nich dostatok výkonu pre prehrávanie troch 8k videí bez vyrendrovania naraz. Ten, kto strihá video vie, že tieto údaje znejú ako z iného sveta.

Zdroj: The verge

Mac Pro ponúka taktiež kartu s doma USB-C a dvoma klasickými USB-A portmi. predpokladáme, že túto kartu bude možné v budúcnosti vymeniť za novšiu a tým zachovať systém aktualizovaný bez nutnosti meniť celú základnú dosku. 3,5-milimetrový jack a 2 USB-C porty sa nachádzajú aj na vrchnej strane.

Zdroj: The verge

Okrem toho je možné Mac pro vybaviť aj kolieskami pre jednoduché presúvanie. Je teda vidieť, že Apple sa rozhodol skutočne vyhovieť všetkým profesionálom. A aj keď pravdepodobne nikdy nebudeme doma mať Mac Pro, treba skloniť poklonu, že Apple skutočne urobil kus práce a nový Mac Pro je úžasný kus techniky. Základná konfigurácia bude stáť 5999 dolárov a obsahuje 256GB SSD, 8-jadrový Xeon procesor, 32GB RAM a AMD Radeon 580X.

Zdroj: Apple.com

Zdroj titulnej foto: The Verge