Apple práve predstavil nový iPhone 8

Apple práve predstavil nový iPhone 8

iPhone 8 bol bez pochýb najočakavanejším produktom, ktorý mal byť dnes predstavený. Dočkali sme sa, no sklamaním môže byť, že ako najväčšia zmena sa javí zadná časť, na ktorej sa teraz nachádza sklo namiesto hliníka. Nový iPhone 8 (Plus) bude dostupný v troch farbách: striebornej, space gay a novej zlatej, ktorá podľa názoru našej redakcie vyzerá na fotkách skôr ako medená.

Pod kapotou nového iPhone nájdeme nový čip s názvom A11, ktorý má 6 jadier a je o 70% rýchlejší oproti predchadzajúcej generácii. Grafický výkon narástol o 30%. Fotoaparát je taktiež vylepšený a aj napriek zachovaniu rovnakého počtu megapixelov (12) ponúkne fotky s lepšími farbami a dokáže zachytiť až o 83% viac svetla.

Na reálne výsledky si samozrejme budeme musieť počkať, prezentácia však vyzerá pútavo. Na "Plus" verzii je taktiež dostupná nová funkcia, umožňujúca upraviť vzhľad svetla, ktoré dopadá na tvár človeka na fotke. Podľa slov Schillera sa nejedná o filtre ale o efekt, ktorý používajú profesionálni fotografi. Dosiahnúť ho bolo možné vďaka novému A11 čipu.

Video dostalo obrovský update, 4K je po novom možné natáčať v 60fps a FullHD video je možné natáčať s obnovovacou frekvenciou neuveriteľných 240 snímok za sekundu. Vylepšená bola v prípade oboch modelov aj optická stabilizácia.

Fotoaparát je teraz navyše možné používať na rozšírenú realitu. Prispôsobený je na to celý iPhone 8, vrátane procesora a grafickej karty. AR, ako sa virtuálna realita zvykne nazývať, bude možné využívať najmä na hry.

iPhone 8 bude možné nabíjať bezdrôtovo. Využívať bude voľne dostupný Qi štandart, nejedná sa teda o žiadnu revolúciu, ale iba ponúknutie toho, čo niektoré teelfóny už určitý čas majú. Výhodou však je, že to bude fungovať na rôznych miestach (napr. reštaurácie a kaviarne) bez akýchkoľvek úprav.


iPhone 8 bude dostupný v dvoch verziách, 64GB a 128GB za cenu začinajúcu na 699 dolárov. Plus verzia ponúkne rovnaké pamäťové varianty. Dostupný bude v USA od 22. Septembra, predobjednávky začínajú o týždeň skôr.