Apple práve predstavil nový iPad mini 5 a iPad Air

· 2 min read
Apple práve predstavil nový iPad mini 5 a iPad Air

Spoločnosť Apple dnes predstavila dvojicu nových tabletov. Jedná sa o iPad mini 5. generácie a nový iPad Air. To, že sme sa ich predstavenia dočkali už teraz je veľmi prekvapivé kvôli tomu, že už o pár dní sa dočkáme keynote, na ktorej by mali byť predstavené nové produkty spolu so streamovacou službou, o ktorej sa v spojitosti s Applom šepká už nejakú tú dobu.

Aj keď sa pôvodne špekulovalo, že nové iPady dorazia až na keynote, tak ich tu máme už teraz a môžeme sa pozrieť na to, čo ponúkajú.

Nový iPad Air je akousi náhradou za iPad Pro 10,5", ktorý sa prestal predávať len dnes. Ponúka True tone displej s rovnakým rozlíšením, ako tomu bolo v prípade iPadu Pro 10,5 (2224 x 1668 pixelov) a podporuje Apple Pencil a Smart Keyboard. Okrem toho ponúka najnovší hardvér v podobe čipu A12 Bionic, ktorý poznáme napríklad z iPhonov Xs a Xr.

zdroj: Apple

Je zaujímavé, že sa na novom iPade nachádza 3,5mm jack, no sklamaním pre mnohých používateľov môže byť zachovanie Lightning konektoru. Ten bol v novom iPade Pro nahradený USB-C a čakalo sa, že postupne nájde svoju cestu do každého nového iOS zaradenia. iPad Air, ktorý bol dnes predstavený, však ponúka starý dizajn, vrátane home button a Touch ID. Veľmi podobné so starým iPadom Pro sú aj rozmery, či výdrž batérie pohybujúca sa na úrovni 10 hodín.

zdroj: Apple

Okrem nového iPadu Air sme sa dočkali aj iPadu Mini 5. generácie. Ten bol aktualizovaný prvýkrát od roku 2015 a podporuje Apple Pencil. V jeho útrobách sa nachádza, rovnako ako v novom iPade Air, čip A12 Bionic a jedná sa o zatiaľ najtenší iPad Mini vôbec. Je hrubý iba 6,1 milimetra. Displej ostal s rovnakým rozlíšením a uhlopriečkou, no teraz je o 25% jasnejší a disponuje technológiou True Tone. Okrem toho sa jedná o starý dobrý iPad Mini, nekoná sa Face ID, ani USB-C konektor.

zdroj: Apple

Obe nové generácie iPadov sú dostupné v trojici farieb: zlatej, striebornej a vesmírne šedej a dvoch pamäťových verziách: 64 a 256 GB. Obsahujú nové predné kamery s rozlíšením 7 megapixelov. Možné je priplatiť si za verziu s pripojením na internet, vrátane LTE. iPad mini začína na 449€ a 619€ za WiFi verzie. Základná verzia nového iPadu Air vás výjde na 549€, verzia s 256GB pamäťou potom na 719 eur.

zdroj: Apple


Zdroj titulnej foto: Apple.com