Apple práve predstavil nový iOS 13, Dark Mode prichádza!

Apple práve predstavil nový iOS 13, Dark Mode prichádza!

Apple počas WWDC 2019 predstavil nový iOS 13. Ten ponúka množstvo vylepšení. V prvom rade sa jedná o výrazné zrýchlenie celého systému. Face ID by teraz malo fungovať až o 30% rýchlejšie a aplikácie by sa mali otvárať omnoho rýchlejšie. Optimalizované tiež boli veľkosti inštalačných súborov. Aktualizácie by mali byť menšie dokonca o 60%.

Okrem toho sme sa dočkali aj nového Dark Mode. Ten bol dlho očakávaný a aj keď okolo neho bol na keynote urobený veľký humbuk, tak je to obyčajný tmavý režim, ktorý by mal fungovať naozaj dobre tak, ako to je u Apple zvykom.

zdroj: The Verge

Ponovom je tiež možné písať na klávesnici ťahaním prsta, čo je niečo, čo klávesnice tretích strán pinúkali už nejaký čas. je však pekné vidieť túto funkcionalitu v defautnej klávesnici od Aple.

Dočkali sme sa tiež novej aplikácie s Pripomienkami, ktoré sa snažia zistiť, čo sa im snažíte povedať len na základe toho, že začnete písať. Vylepšené boli tiež Mapy, v USA sú omnoho podrobnejšie a ponúkajú nové funkcie, ako sú napríklad návrhy a LookAround, čo je vlastne Google Street View od Apple.

Zdroj: The Verge
Zdroj: The Verge

Vylepšená bola tiež Siri, ktorá znie oveľa prirodzenejšie. Drobnej aktualizácie sa dočkal aj CarPlay, ktorý sa dočkal novej plochy s návrhmi.

Okrem toho je možné zdieľať AirPods s priateľmi, dočkali sme sa množstva bezpečnostných opatrení, konečne (!) je možné meniť Wifi sieť cez Control Center, iMessage podporujú Dual SIM a iOS podporuje Dolby Atmos.

zdroj: the Verge
zdroj: the Verge

To všetko sú drobné zmeny, ktoré ale vo výsledku ponúknu omnoho lepší používateľsky zážitok a my sa nevieme dočkať, kedy nový iOS v redakcii vyskúšame.

--
Zdroj: Apple.com

Zdroj titulnej foto: The Verge