Apple práve predstavil nové Apple Watch Series 3

Apple práve predstavil nové Apple Watch Series 3

Apple so svojími inteligentnými hodinkami zažíva skvelý úspech, o čom svedčí nie len to, že sú najpredávanejšie na svete, ale aj to, že je s nimi spokojných až 97% zákazníkov, ktorí si ich zakúpili. Dá sa predpokladať, že aj vďaka tomu sa Apple rozhodol dnes predstaviť niekoľko noviniek.

Vylepšené bolo meranie srdečného tepu. Apple Watch vedia ponovom upozorniť pri zistení zvýšeného tepu bez toho, aby ste boli aktívni. Rovnako teraz vedia Apple Watch zistiť srdečnú aritmiu. Tieto vychytávky sa pridajú k ostatným a dostupné budú 19. septembra ako súčasť WatchOS 4.

Čo je ale podstatnejšie je, že bola predstavená aj nová generácia: Apple Watch series 3. Tá podporuje LTE a môžete sa tak pripojiť na internet aj bez vášho telefónu. Navyše podporuje AirPods a Apple Music. 40 miliónov skladieb na zápestí už nebude problémom.

Nové Apple Watch sú o 70% výkonnejšie oproti Series 2. Vďaka novému procesoru Siri dokáže hovoriť. Aj napriek použitiu nových vychytávok, pridaniu antén a SIM karty ostali rovnako veľké.

Nová generácia bude dostupná 22. septembra v USA, cena začína na úrovni 329 dolárov za verziu bez SIM karty. Za cellular verziu si zákazník priplatí, stoja 399 dolárov.