Firma Apple práve predstavila iPhone SE

· 2 min read
Firma Apple práve predstavila iPhone SE

Firma Apple nám na dnešnej keynote ukázala nový iPhone SE, ktorý vyzerá úplne totožne ako iPhone 5s, ponúka však vnútornosti z najnovšieho iPhonu 6s, vďaka čomu sa stáva najvýkonnejším iPhonom so 4" displejom, aký bol kedy predstavený.

Tento iPhone bude predávaný v 4 farbách, ku klasickej striebornej, zlatej a Space Grey sa po novom pridala aj Rose Gold známa z iPhonu 6s.

zdroj:theverge.com

Čo sa týka vnútorností, iPhone SE má najnovší A9 procesor obohatený o M9 pre pohyb, úplne ako iPhone 6s. Rovnaká je tiež kamera, ktorá má teraz 12 Mpx a nahráva nielen 4k a Slow-mo v 240FPS, ale vie aj robiť Live Photos. Nemá však 3D Touch Dipslej a bude preto zaujímavé sledovať, ako to bude fungovať.

iPhone SE má tiež NFC pre Apple Pay, čím opäť prebieha svojho predchodcu v podobe iPhonu 5s. Budete ním môcť platiť, čoskoro snáď už aj v Európe.

zdroj:theverge.com

Zaujímavá je cena, ktorá sa vyšplhala na 399 dolárov za 16 GB model, a o stovku viac dáte za 64 GB model, čo je viac ako skvelé vzhľadom na to, že ide o totožné vnútornosti, aké sú v iPhone 6s.

iPhone SE bude dostupný do konca mesiaca v Amerike a na kontrakt bude zdarma, čo sa nás pravdepodobne nebude týkať.

zdroj:theverge.com

Zdroj titulnej foto: theverge.com
Zdroj: theverge.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read