Apple pravdepodobne vyvíja iPhone bez Home Button

· 1 min read
Apple pravdepodobne vyvíja iPhone bez Home Button

Home Button je jednoznačne neoddeliteľnou súčasťou každého iOS zariadenia, akýmsi charakteristickým prvkom. Server DigiTimes však s odvolaním na Taiwanských výrobcov čipov hovorí, že sa Apple minimálne pohráva s myšlienkou iPhonu bez Home Buttonu, ktorý však má dnes svoje miesto v systéme, slúži k reštartu zariadenia a dáva uživateľom akúsi istotu, že aj po tom, čo ich iPhone zamrzne budú môcť bez problémov výjsť z aplikácie na plochu.

Apple by však vynechaním Home Buttonu zabil dve muchy jednou ranou. iPhone by bol menší, displej by zaberal väčšiu časť prednej plochy zariadenia a Touch ID by sa mohlo nachádzať v displeji. Jednalo by sa o špeciálny čip starajúci sa o displej a o rozpoznávanie odtlačkov prstov, ktorý je označovaný pod skratkou TDDI. Navyše by mal Apple do iPhonu integrovať aj Force Touch technológiu, vďaka ktorej by mal uživateľ dostávať hmatovú odozvu na svoje dotyky, podobne, ako tomu je už teraz pri Apple Watch a nových MacBookoch s Force Touch trackpadmi.

Je nepravdepodobné, že by Apple vypustil Home Button už tento rok, najskôr by sa tak malo stať v roku 2017. Napriek tomu si však myslím, že skôr či neskôr k tomuto kroku dôjde. Dizajn iPhone sa tak stane čistejším, iPhone bude môcť ponúknuť menšie rozmery a vďaka Force Touch uživateľ nepríde o pocit fyzického tlačidla.