Apple pravdepodobne pracuje na lacnejšej verzii iPhonu so 4-palcovou obrazovkou

Apple pravdepodobne pracuje na lacnejšej verzii iPhonu so 4-palcovou obrazovkou

Predpovede analytikov a predpovede počasia majú veľa spoločného. Nie vždy je predpoveď pravdivá a nie vždy vyjde na 100 %. Nasledujúca predpoveď analytika Kulbindera Garcha je však viac než zaujímavá a pokiaľ bude pravdivá, určite poteší množstvo fanúšikov nahryznutého jablka.

Celý zdrojový článok bol plný rôznych finančných ukazovateľov, hodnôt akcií, EPS a podobných záležitostí, ktorým bežný čitateľ (a ja tiež) nerozumie. Preto som sa rozhodol pretlmočiť daný Wall Street žurnál do reči smrteľníkov.

Pán Garcha a jeho tím predpokladajú, že v roku 2016 plánuje Apple čiastočný návrat k iPhonu s menšou, 4-palcovou obrazovkou, ktorý bude podobný modelu iPhone 5C.

Záležitosťou sa zaoberajú už viac ako tri mesiace. Začalo sa to 10. septembra, keď Garcha na základe zdrojov z dodávateľského reťazca v Ázii vyhlásil, že dodávateľský reťazec začína predpokladať znovuzrodenie 4-palcového modelu, teda akejsi lacnejšej alternatívy k modelom iPhone 6.

alt

Všetci však vieme, ako to dopadlo s modelom iPhone 5C. Kvôli zle nastavenej cene, ktorá bola privysoká, nemožno hovoriť o výraznom predajnom megaúspechu. Prečo by to však malo fungovať tentokrát? Garcha predpokladá, že keby teraz suma kolísala medzi $400 - $500, tak by to mohlo vyjsť.

Ďalšou zaujímavosťou z dielne analytika Kulbindera Garcha je jeho tvrdenie. Hovorí, že tento lacnejší a menší model (nazvaný iPhone 6C) bude predstavený v roku 2016, a to po boku iPhonu 7 a iPhonu 7S. Dosť zvláštne. Podľa mňa nepravdepodobné.

Tieto slová potvrdzuje aj pán Ming-Chi Kuo zo spoločnosti KGI Securities, ktorý pred pár dňami povedal, že Apple môže plánovať nový 4-palcový iPhone, ktorý by bol akýmsi vylepšeným modelom iPhonu 5S.

Čo všetko by mal, resp. nemal tento model obsahovať, je vo hviezdach. Hovorí sa však o absencii tlakovej funkcie Force Touch, Touch ID, slabšom fotoaparáte a pod. Pravdepodobne však nepôjde o kombináciu všetkých spomínaných funkcií. Uvidíme. Každopádne, existuje xyz fanúšikov telefónu iPhone, ktorým súčasné lopatové obrazovky nevyhovujú a návrat k mobilnej obrazovke by vskutku ocenili.

zdroj: businessinsider.com