Apple pravdepodobne odkúpi GoPro

· 2 min read
Apple pravdepodobne odkúpi GoPro

Poslednú dobu sa firme GoPro veľmi nedarilo a jej akcie niekoľko mesiacov neustále klesali. Dôkazom je aj posledné, v poradí už druhé zlacnenie kamery GoPro Hero4 Session. Tá bola predstavená začiatkom tohto leta, keď stála 399 eur, čo je rovnaká cena, za akú sa predávala lepšie vybavená kamera GoPro Hero 4 Silver, ktorá mala naviac displej a podporu nahrávania videa v 4k. Aktuálna oficiálna cena kamery Session je však už iba 199 dolárov, čo iba polovica z jej pôvodnej ceny.

Hodnota spoločnosti na burze klesla o 45 %, všetko sa však zmenilo minulú stredu, keď sa objavili prvé špekulácie o tom, že by spoločnosť GoPro inc. mala odkúpiť firma Apple. Nejde pritom o úplný nonsens, produkty GoPro do Apple portfólia zapadajú,~~ pretože sú rovnako predražené ako jeho zvyšok~~.

K akvizícii sa už stihol vyjadriť analytik spoločnosti FBR Dan Ives, ktorý hovorí, že GoPro pasuje k Apple ako rukavice na ruky. Spoločnosť totiž sama získala zopár patentov na akčnú kameru, ktorá má veľmi blízko ku GoPro. Je tak dosť možné, že chce rozšíriť svoje pôsobenie a produktovú líniu. V prípade odkúpenia je omnoho pravdepodobnejšie to, že by sa GoPro kamery predávali pod rovnakou značkou ako doteraz, podobne ako slúchadlá Beats, ktoré firma Apple tiež už kúpila, ako to, že by sme sa dočkali akčnej kamery s nahryznutým jabĺčkom.

Ak by k akvizícii došlo, tak by nám to firma Apple s najväčšou pravdepodobnosťou dala vedieť tlačovou správou, pretože GoPro je príliš veľký hráč na to, aby firma Apple použila svoje známe "z času na čas kupujeme menšie spoločnosti". Celú situáciu sa budeme snažiť sledovať a v prípade akýchkoľvek noviniek vás budeme informovať.

Nakoniec pripájame koncept akčnej kamery iPro od CURVED/labs a tiež anketu, v ktorej môžete vyjadriť svoj názor.

Kúpili by ste si akčnú kameru od spoločnosti Apple?
Určite áno
Iba ak by ponúkla niečo navyše oproti kunkurencii
Pravdepodobne nie
Rozhodne nie
Quiz Maker

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read