Apple pracuje na novom OS X, ktorý bude možné odomknúť pomocou iPhonu

To, že sa Apple stále snaží zveľaďovať svoje systémy a prepojiť ich dokopy, už nie je taká novinka. Apple sa stále snaží vytvárať jednoduchšie spôsoby pre jednotné používanie Apple zariadení. Jeden z nich je aj ten, ktorý ti umožní odomknúť OS X pomocou Touch ID na tvojom iPhone.

Zdroj: idownloadblog.com

Už dávnejšie tu boli špekulácie o tom, že Apple pracuje na Touch ID, ktorý bude zabudovaný priamo v Macu, ale ako sa ukázalo, Apple sa snaží o jednoduchšiu cestu, a to tú, aby sa dal odomknúť Mac pomocou Touch ID na iPhone. Táto nová funkcia by mala prísť spoločne aj s novým OS X 10.12. Inžinieri pracujú taktiež aj na tom, aby sa váš Mac odomkol v blízkosti vášho už odomknutého iPhonu.

Zdroj: today.usa.extra.hu

Funkcia pracuje podobne, ako keď môžete odomknúť svoj iPhone vďaka Apple Watch bez toho, aby ste museli zadávať heslo. Avšak je tu aj alternatíva. Na Apple Watch existuje aplikácia Knock 2.0, ktorá dokáže odomknúť váš Mac.

Zdroj: KnockToUnlock.com

Toto je jedna z funkcií, ktoré sa Apple chystá predviesť na tohtoročnom WWDC. Tešiť sa môžeme aj na Siri zabudovanú v OS X alebo Apple Pay support pre webové prehliadače. Osobne si myslím, že prepojením týchto vecí môže vzniknúť niečo fakt užitočné, na čo sa ostatné operačné systémy nebudú ani chytať.


Zdroj titulnej fotografie: ios10guide.com

**Zdroj: MacRumors.com**

Matej Bunček
Perfekcionista v optimistickom štýle. Študent a zároveň programátor na voľnej nohe. Milovník designu a čistého kódu.
Trnava